قهرمانان ۴ رشته  المپیاد دانشجویان مشخص شدند/ خدمتی طلا نگرفت

قهرمانان ۴ رشته  المپیاد دانشجویان مشخص شدند/ خدمتی طلا نگرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین روز رقابت‌های المپیاد دانشجویان دختر در ۷ رشته پیگیری و با معرفی تیم‌ها و نفرات برتر چهار رشته تنیس روی میز، بدمینتون، تیراندازی و تکواندو به پایان رسید.

دانشگاه اصفهان فاتح رقابت‌های تیراندازی شد

در رقابت‌های تیراندازی که با شرکت ۲۱ دانشگاه در سالن تیراندازی دانشگاه تبریز برگزار شد، در رشته تفنگ بادی در دو بخش تیمی و انفرادی نتایج زیر به دست آمد.

در بخش انفرادی: فاطمه امینی پژوه از دانشگاه اصفهان با امتیاز ۶۲۸.۶ طلا گرفت، نجمه خدمتی با کسب ۶۲۴.۲ امتیاز نقره گرفت و نرجس امامقلی نژاد با امتیاز ۶۲۱.۶ به مدال برنز رسید.

در بخش تیمی: تیم دانشگاه اصفهان اول شد، تیم دانشگاه تهران دوم و تیم دانشگاه فردوسی مشهد در جایگاه سوم قرار گرفت.

در پایان این رقابت‌ها در مجموع امتیازات تفنگ و تپانچه کاپ قهرمانی به دانشگاه تهران رسید، دانشگاه اصفهان دوم شد و دانشگاه فردوسی مشهد در جایگاه سوم قرار گرفت.

کاپ قهرمانی رقابت‌های بدمینتون به دانشگاه تهران رسید

رقابت‌های بدمینتون با شرکت ۲۵ دانشگاه در سه بخش انفرادی، دوبل و تیمی در آکادمی هیات بدمینتون استان برگزار شد و با قهرمانی تیم دانشگاه تهران به پایان رسید. تیم زنجان دوم شد و تیم دانشگاه‌های شهید باهنر کرمان و گیلان به صورت مشترک مقام سوم را کسب کردند.

در بخش انفرادی: ساره امینیان از دانشگاه تهران طلا گرفت، نسترن کرمی از دانشگاه زنجان به مدال نقره رسید و ساغر رفیعی از دانشگاه شهید باهنر کرمان و هاجر کبیری از دانشگاه علم صنعت مشترکا به مدال برنز رسیدند.

در بخش دو نفره: سارا کیوان و نرگس افشاری از دانشگاه تهران اول شدند، حنانه کبیری و سمیه ناصری از دانشگاه شهید رجایی دوم شدند و مقام سوم مشترک به ملیکا محمدی و یاسمن شبیهی از دانشگاه صنعتی شاهرود و نرگس طلوعی و دنا ابراهیمی از دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز رسید.

پایان رقابت‌های تکواندو با قهرمانی تیم دانشگاه پیام نور اراک

در پایان رقابت‌های تکواندو دانشجویان دختر که با شرکت ۳۵ دانشگاه در سالن دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد در مجموع امتیازات کاپ قهرمانی به دانشگاه پیام نور اراک رسید، تیم دانشگاه فرهنگیان اصفهان نایب قهرمان شد و تیم دانشگاه‌های غیر انتفاعی زند شیراز و دانشگاه الزهرا (س) در جایگاه سوم قرار گرفتند.

مسابقات تکواندو در بخش انفرادی در ۸ وزن برگزار شد که نتایج زیر به دست آمد.

در وزن منفی ۴۶ کیلوگرم: راحله زینالی از دانشگاه تهران مقام اول، اوین فرامرزی از دانشگاه الزهرا «س» مقام دوم، فاطمه محمدپور از دانشگاه چمران مقام سوم و عاطفه عباسی از دانشگاه پیام نور اراک مقام سوم مشترک را کسب کردند.

در وزن منفی ۴۹ کیلوگرم: بهاره فریدونی از دانشگاه زند شیراز مقام اول را کسب کرد، ستایش آمین از دانشگاه پیام نور اراک مقام دوم و فاطمه بهدادی از دانشگاه رازی کرمانشاه و هانیه شیخی از اصفهان مقام سوم مشترک را به دست آوردند.

در وزن منفی ۵۳ کیلوگرم: سارا میزبان از دانشگاه بروجرد اول شد، مقام دوم به فاطمه ادراکی از دانشگاه مراغه رسید، مقام سوم مشترک نیز به ترتیب به زهرا زارع از دانشگاه شهید بهشتی و ساغر احدی نیا از دانشگاه فرهنگیان اصفهان رسید.

در وزن منفی ۵۷ کیلو گرم: آیدا خورشیدی از دانشگاه زند شیراز مقام اول، سارا احدی نیا از دانشگاه فرهنگیان مقام دوم، آتنا رزاقی از دانشگاه الزهرا «س» و بیتا پیری از دانشگاه محقق اردبیلی مقام سوم مشترک را به دست آوردند.

در وزن منفی ۶۲ کیلوگرم: ساغر قزوینه از دانشگاه فنی و حرفه‌ای شریعتی مقام اول را کسب کرد، مقام دوم به ساناز صدرالدینی از دانشگاه مراغه رسید و فاطمه موسوی زاده از دانشگاه شهید با هنر کرمان و هدیه سلطانی از دانشگاه ایلام مقام سوم مشترک را به دست آوردند.

در وزن منفی ۶۷ کیلوگرم: روناک حسین زاده از دانشگاه شهید مدنی تبریز مقام اول، آناهیتا فقیر آزاد از دانشگاه گیلان مقام دوم، مائده عالی پور از دانشگاه اصفهان و فاطمه مشکل گشا از دانشگاه بوشهر مقام سوم مشترک را کسب کردند.

در وزن منفی ۷۳ کیلوگرم: غزاله یوسفی از دانشگاه زنجان اول شد، سحر صادقی از دانشگاه گیلان به مقام دوم رسید، محدثه روحی از دانشگاه تبریز و عاطفه سادات علوی زاده از دانشگاه اراک مقام سوم مشترک را کسب کردند.

در وزن مثبت ۷۳ کیلوگرم: سپیده سادات موسوی از دانشگاه پیام نور اراک مقام اول را کسب کرد، فاطمه رستمی از دانشگاه فرهنگیان اصفهان به مقام دوم رسید، زهرا فرهادکیا از دانشگاه الزهرا «س» و غزاله کرمانی از دانشگاه دامغان صاحب مقام سوم مشترک شدند.

کاپ قهرمانی رقابت‌های تنیس روی میز به دانشگاه تهران رسید

رقابت تنیس روی میز با شرکت ۱۸ دانشگاه برگزار و با قهرمانی تیم دانشگاه تهران به پایان رسید و تیم موسسه زند شیراز نایب قهرمان شد و تیم دانشگاه‌های تبریز و دانشگاه صنعتی امیر کبیر مقام سوم مشترک را کسب کردند.

در بخش انفرادی: ملیکا عامر طالس از موسسه غیر انتفاعی زند شیراز طلا گرفت، حنانه امیدی از دانشگاه فرهنگیان اصفهان به مدال نقره رسید و مریم فرعی از دانشگاه تهران و کیانا قصری از دانشگاه قم مشترکا به مدال برنز رسیدند.

در بخش دو نفره: پرستو شفیعی و آنا کشیشی از دانشگاه تهران اول شدند، حنانه امیدی و نگار رفائیان از دانشگاه فرهنگیان اصفهان دوم شدند و مقام سوم مشترک به سودابه حسن نژاد و رضوانه رضوی از دانشگاه بیرجند و غزاله امینی و ندا سبزواری از دانشگاه خوارزمی رسید.

دانشگاه تهران صدر نشین توزیع مدال‌ها

در پایان این رقابتها و در جدول توزیع مدال‌ها و مجمع امتیازات، دانشگاه تهران با ۶ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز و ۹۵ امتیاز در صدر قرار دارد، دانشگاه اصفهان با ۳ طلا، ۲ برنز و ۴۸ امتیاز دور جایگاه دوم و دانشگاه الزهرا (س) با ۲ طلا ،۲ مدال نقره و ۲ برنز و ۴۷ امتیاز در جایگاه سوم هستند.

دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز با ۳ طلا، یک نقره و یک برنز و ۴۵ امتیاز، دانشگاه فرهنگیان اصفهان با ۴ نقره و ۱ برنز و ۳۳ امتیاز و دانشگاه زنجان با یک طلا و ۲ نقره و ۲۴ امتیاز به ترتیب در جایگاه چهارم تا ششم جای دارند.

منبع : مهر