لوشامپیونه| برگزاری دیدار افتتاحیه فصل جدید با پیروزی لیون در یک بازی پرخورد

لوشامپیونه| برگزاری دیدار افتتاحیه فصل جدید با پیروزی لیون در یک بازی پرخورد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال فرانسه موسوم به لوشامپیونه، شب گذشته (جمعه) با برگزاری مصاف خانگی تیم فوتبال لیون برابر آژاکسیو آغاز شد که این بازی پرخورد برتری 2 بر یک تیم میزبان را به دنبال داشت.

در این بازی پربرخورد که پنج بار کارت زرد (چهار تا سهم آژاکسیو و یکی سهم لیون) و دو بار کارت قرمز (برای اخراج آنتونی لوپس در دقیقه 27 از لیون و رومین هاموما در دقیقه 4+45 از آژاکسیو) از جیب داور خارج شد، ابتدا لیون با گلزنی تته در دقیقه 12 از میهمان خود پیش افتاد. پس از او الکساند لاکازت مهاجم سابق آرسنال در دقیقه 22 از روی نقطه پنالتی دومین گل را برای لیونی‌ها به ثمر رساند. در دقیقه 31 مسابقه توماس مانیانی از روی نقطه پنالتی یکی از گل‌های خورده را برای آژاکسیو جبران کرد، اما این برای فرار تیم میهمان از شکست کافی نبود. به این ترتیب اولین برد فصل در کارنامه شاگردان پیتر بُس به ثبت رسید.

امروز دو بازی دیگر از هفته نخست لوشامپیونه برگزار می‌شود. در بازی اول از ساعت 19:30 استراسبورگ پذیرای موناکو خواهد بود و در بازی دوم از ساعت 23:30 پاری‌سن‌ژرمن مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها در خانه تیم کلرمون فوت به میدان می‌رود.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم