متن تسلیت شهادت امام رضا (ع)

متن تسلیت شهادت امام رضا (ع)

ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن شهادت امام رضا (ع)، متن های تسلیت این روز را برای شما عزیزان در تازه ترین ها آورده ایم که در ادامه تقدیم حضورتان خواهیم کرد.

متن تسلیت شهادت امام رضا (ع)

آخرین روز ماه صفر، مصادف است با شهادت جانسوز امام رضا (ع). همه ی ما در این روز با فرستادن پیام های تسلیت شهادت امام رضا (ع) به عزیزانمان، یکدیگر را در این غم شریک می نماییم. در ادامه متن هایی به این مناسبت را خواهید دید.

شما عزیزان می توانید از این متن ها برای استوری، استاتوس، اس ام اس، کپشن اینستاگرام و … استفاده کنید.

متن غم انگیز برای شهادت امام رضا (ع)

وقتى صداى نقاره غروب‏ هاى صحنت قدم‏ هایم را میخکوب مى‏ کند، فریاد رضا رضا را در متن موسیقى محزون مى‏ شنوم و بغض شکسته‏ ام را تقدیم دیدارت مى‏ کنم. رضا جان! دانه کدام انگور جرئت یافت که طعم ذلت مأمون را به کام تو بچشاند تا قبله هشتم را در صبر و لبخند خویش بنا کنى؟

امروز، تنها نه خیابان‏ هاى خراسان که تمام رگ‏ هاى عاشقانت، به گلدسته و رواقت ختم مى ‏شود. خاطره سوزاندن جگرت، تا قیامت از ذهن خاک خراسان بیرون نمى ‏رود. آهوى دلم دوان دوان مى‏ آید.

تو آن جگر سوخته ‏اى که آب را به زائرانش هدیه مى ‏کند؛ زیرا اولاد على علیه‏السلام از عزیزترین‏ هاى خود مى‏ بخشیدند و من در صحن تو، به دنبال اشاره‏ هایى مى‏ گردم که با آن حرف مى‏ زنى؛ مثل پرواز همان کبوتران که با گندم‏ هاى محبت تو، عمرى است اسیر رهایى در آسمان همجوار تواند.

هر روز به شوق تکرار خاطره تو و آهو، آهوى دلمان از هر جا رمیده مى‏ شود؛ دوان دوان در سایه تو مأوا مى‏ گیرد تا دست تو، مثل ابرى سخاوتمند، بر نیازش ببارد؛ پس اشتیاق تند ما را مجاب کن یا على بن موسى الرضا!

متن تسلیت وفات امام رضا (ع)

با تو، زانوان لرزانم به آرامش، رضا مى‏ دهند و چشمان شناور در غروبم، بهجتى سبز را تجربه مى‏ کنند. من با تو، آینه‏ اى مى‏شوم تن شسته از غبارها و زنگارها؛ آن‏گونه که آفتاب، سلول ‏هاى جانم را شعر مى‏ شود.

تو را در زمستان‏ هاى سرما و سکوت، صدا کرده ‏ام؛ با دستانى از حاجت و در بهارى از اجابت، غوطه خورده ‏ام. از مدینه تا توس، مرورت مى‏ کنم و ثانیه‏ هاى سترگ ولایتت را مى‏ ستایم.

تو، هشتمین ستاره‏اى در آسمان فیروزه و لبخند. رودها همچنان بزرگى ‏ات را در غرفه‏ هاى آب، روانند. مى‏ آیى و دروازه‏ هاى آفتاب گشوده مى ‏شوند، زمزمه نامت وسیعمان مى ‏کند، مى ‏آیى و شهر را بشارت پرنده و آبشار، به دست افشانى مى‏ خواند.

زمین، ریشه علوى‏ ات را بر خویش مى ‏بالد. آسمان، شاخه‏ هاى هاشمى‏ ات را به تحسین، ستاره مى ‏پاشد اى آن‏که ابهتت، تار و پودمان را به سکوت مى‏ خواند؛ اى آن‏که زمزمه نامت، وسیعمان مى ‏کند،

باران کرامتت را بر ما بگستران تا از تشویش این همه، در دور دست آرامش ساکن شویم. ما را بخوان به بلنداى افق دریایى‏ ات و از انزواى این همه تاریکى، رهایمان کن.

متن برای تسلیت رحلت امام رضا (ع)

در چشم انگورهای من، نشان مظلومیتت پیداست. کوچه‏ های توس، آخرین گام‏ های مقدست را به مویه نشسته است. تو، صدای غریب خراسانی در هیاهوی بی‏ سرانجام فریادها و پچ پچ‏ ها، آن نخل تناوری که شاخه‏ های ابدی‏ات را خزانی نیست.

خیابان‏ های نور، به گلدسته‏ های به خورشید رسیده‏ ات ختم می‏ شوند. تو آرامش دل‏ های زخمی و بی‏قراری هستی که طنین ناله‏ هایشان، در جان ضریحت می ‏پیچد. از آن سوی آبی ‏ها نگاهمان کن؛ که سخت آرزومند توییم و نیازمند.

متن عرض تسلیت شهادت امام رضا (ع)

«آگاه باشید که مرا به ظلم با زهر خواهند کشت و در سرزمین غربت دفن خواهند کرد.» شهادت غریب الغربا امام رضا (ع) تسلیت باد.

جملات کوتاه برای تسلیت شهادت امام رضا (ع)

یا امام رضا ! حنجره نورانى ات، جرعه نوش سم ستم سیه دلان مى شود و طنین هق هق زائرانت تا قیامت، گلوى سوخته ات را یاد مى کند. سلام بر تو که مهربانی هایت از شمار زائران انبوهت بسیار بیشتر است. امروز، سلام اشکبار ما با سوختن «اباصلت» همراه شده است.

متن تسلیت به مناسبت فوت امام رضا (ع)

سلام بر تو ای عصمت هشتم ! کوچه های طوس، هنوز بوی عطرآگین تو را می دهد و آوای غریب ملائک هنوز در طواف حریم کبریایی ات به گوش می رسند. شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد.

متن برای استوری شهادت امام رضا (ع)

شمع ها هم سینه می زنند و شعله ها شبیه دایره های عزا خم می شوند و مجدد می‌ ایستند و سینه می‌زنند. انگار امشب سم در تمام آسمان ریخته اند که این گونه تیره گون هست و عق میزند که این گونه عرق بر جبینش برق می‌زند که این گونه اشک آلود هست و می بارد.

پناهمان ده، ای سم چشیده مجروح. این فوج ها که می بینی آمده اند، در این سرما آمده اند، تنها آمده اند، پیر و جوان، پیاده و سواره. آمده اند که بـه آغوش گرم تو پناه ببرند.

این مردمی که می بینی آمده اند، سیاه پوش و مغموم آمده اند، گویی مجروح و مسموم آمده اند، با حالتی معلوم آمده اند که گویی این حرم را از منزل های دور و نزدیک خود اکثر دوست دارند. اینان که چون آسمان اشک می بارند.

متن درمورد وفات امام رضا (ع)

دشوار آورده ایم، اما تا می رسیم، تا بو می کنیم، عطر حرم را، گویی هیچ نیاورده ایم و تنها آمده ایم. که نزدیک تو باشیم که نگاهمان کنی که سلامی بدهیم. السلام علیک…

اما همه ی وقت بغضمان در وسط همین درود می ترکد. سینه زنان آمده ایم، زنجیرزنان آمده ایم، در غم امام مهربان آمده ایم، با اشک و فغان آمده ایم، از آخر الزمان آمده ایم، در پی نشان آمده ایم، پیر و جوان آمده ایم، از جمع دنیا آمده ایم، تا در این شب سرد در کنار تو باشیم تا دهی پناهمان.