مرز مهران؛ انتخاب ۶۵ درصد زائران اربعینی + فیلم

مرز مهران؛ انتخاب ۶۵ درصد زائران اربعینی + فیلم

سردار سیدکمال هادیان‌فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مسیر ایلام به مهران از نظر زیرساختی در حال رفع نقاط خطرآفرین برای سفرهای اربعینی است. کارهای اساسی در این مسیر انجام شده اما باید اقدامات دیگری هم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه کارهای عمرانی در این مسیر باید با سرعت بیشتری انجام شود، گفت: باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که در دو مسیر رفت و برگشت برای تردد وسیله نقلیه شرایط مناسبی برقرار باشد.

مرز مهران؛ انتخاب ۶۵ درصد زائران اربعینی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا تصریح کرد: با توجه به تحلیل‌هایی که از سفر اربعین سال ۹۷ انجام شد، ۷۰ درصد از زائران مرز مهران را برای عبور و خروج از کشور انتخاب کرده بودند. امسال هم تاکنون ۶۵ درصد از زائرانی که در سامانه سماح ثبت نام کردند، این مرز را برای خروج از کشور انتخاب کردند.

هادیان‌فر گفت: هرچند عبور زائران در مرزهای شلمچه و چذابه را هم داریم اما باید تمرکزمان بر مرز مهران باشد.

فیلم| توضیحات سردار هادیانفر در خصوص آخرین وضعیت اقدامات پلیس راهور در خصوص اربعین

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۵ درصد زائران اربعین امسال اعلام کرده‌اند که می‌خواهند از خودروهای شخصی استفاده کنند، تصریح کرد: باید تمرکز بر حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس‌ها باشد چرا که ۳۵ درصد از زائران تمایل دارند از حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس‌ها برای رسیدن به مرزها و حتی بازگشت شهرهایشان استفاده کنند.

رفع خطر نقاط حادثه خیز مسیر تردد زائران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا تأکید کرد: باید تمهیدات مناسبی برای مدیریت ترافیک داشته باشیم تا در کنار خدماتدهی بحث کاهش سوانح و تصادفات را هم داشته باشیم.

هادیان‌فر با گلایه از عدم ایمنی لازم خودروها، خاطرنشان کرد: شرایط باید به گونه‌ای فراهم شود که کمترین آسیب به زائران برسد. به عنوان مثال سعی داریم نقاط حادثه خیز مسیرهای منتهی به مرزهای چهارگانه را رفع خطر کنیم.

وی در پایان تأکید کرد: تاکنون برخی از نقاط حادثه خیز رفع خطر شدند و در نظر داریم برای هزار و ۶۰۰ کیلومتر مسیر زائران در چهار مرز بتوانیم رفع خطر نقاط حادثه خیزشان را به زودی انجام دهیم.

منبع : مهر