میزبانی «سوره» از نشست‌های «فیلم جستار» و «ژانرهای ترکیبی»

میزبانی «سوره» از نشست‌های «فیلم جستار» و «ژانرهای ترکیبی»

به‌ گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، ششمین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران در قالب ۲ نشست تخصصی «فیلم جستار، نظریه و عمل» با حضور رامتین شهبازی و احمدعلی سجادی‌صدر و «ژانرهای ترکیبی، نظریه و عمل» با حضور علی روحانی و سیدجواد میرهاشمی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

این نشست‌ها به همت انجمن سینمای جوانان ایران و با همکاری دانشگاه سوره، به ترتیب در روزهای سه‌شنبه چهارم اردیبهشت‌ ساعت ۱۰ تا ۱۲ و سه‌شنبه یازدهم اردیبهشت‌ ساعت ۱۰ تا ۱۲، در محل دانشگاه سوره، برگزار می‌شود. حضور در این نشست‌های تخصصی برای عموم آزاد است.

ششمین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران با شعار امکانات بومی در ژانرهای آمیخته (هیبریدی) و اهمیت چرخه‌های تولید برگزار می‌شود و در چهار بخش‌ «مقالات پژوهشی»، «جستارهای آزاد»، «فیلم‌-جستار» و «ترجمه» پذیرش آثار خواهد داشت.

«فیلم-جُستار» (Video Essay) که برای اولین بار در این دوره به همایش فیلم کوتاه تهران افزوده شده است، یکی از گونه‌های پژوهش‌های بصری است که محقق، دستاوردهای تحقیقاتی خود را نه در قالب متنِ مکتوب که در شکل بصری ارایه می‌دهد. «فیلم‌-جستار» حاصل نوعی نگاه اول شخص، متفکر، واکاو، خوداندیش و جوینده است. پژوهشگر در این قالب، مجاز است که از همه‌ رسانه‌های بصری برای به بار نشستن موضوع مورد بحث خود سود جسته و انگاره‌ی خود را تبیین کند. همایش مطالعات فیلم کوتاه در ششمین دوره برگزاری علاوه‌بر منابع مکتوب، پذیرای این شکل پژوهشی نیز خواهد بود.

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات و طرح‌نامه‌ «فیلم‌-جُستار» به ششمین همایش مطالعات فیلم‌کوتاه تهران، یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ است و اسامی چکیده مقالات پذیرفته شده روز یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.

شرکت‌کنندگانی که چکیده‌مقالاتشان پذیرفته می‌شود تا یکشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۳ فرصت خواهند داشت تا آثار کامل خود را به این رویداد، ارسال کنند.

ششمین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران روز یکشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۳، با اعلام آثار برگزیده به کار خود پایان خواهد داد.