نایلون گلخانه ای پوشش پلاستیک

نایلون گلخانه ای پوشش پلاستیک

نایلون گلخانه ای چیست؟


نایلون گلخانه ای از نوع پلی اتیلن سبک و حاوی افزودنی های مختلف در گلخانه ها و گلخانه های گل زینتی به کار می رود . می توان بر حسب نیاز مشتریان افزودنی هایی را جهت تنظیم دما (IR) ، اشعه ماوراء بنفش (UV) ، ضد شبنم (FOG) و … به فیلم های تولیدی اضافه نمود.

افزودنی UV نایلون گلخانه ای (استحکام و دوام فیلم) :


افزودنی ضد اشعه ماورای بنفش (UV) نایلون مخصوص گلخانه را از اشعه خورشید محافظت کرده و طول عمر روکش را زیادتر می کند و زمان بیشتری می توان از آن استفاده نمود. فواید آن برای کشاورزی گیاه را از اشعه هایی که به گیاه ضرر می زند محافظت کرده و کیفیت محصول را بالا می برد . میزان این افزودنی با منطقه مورد نیاز از درصد متناسب UV استفاده می گردد.

افزودنی IR :


اشعه خورشید در طول روز دمای هوای داخل گلخانه را بالا می برد . در طول شب گلخانه این گرما را از دست می دهد. فیلم های حرارتی خاص با استفاده از افزودنی IR قادر به جذب اشعه مادون قرمز است و از دست رفتن گرما در طول شب را کاهش می دهد . افزودنی IR باعث انعکاس اشعه مادون قرمز می شود و این عمل باعث تفاوت دما در حدود ۴ درجه گرمتر نسبت به پوشش های فاقد این افزودنی می گردد . مواد IR با پخش نور خورشید در مواقعی که نور خورشید شدید می باشد از ضرر رساندن به محصولات جلوگیری می نماید و محصولات به موقع و با هم رشد نمایند . این فیلم را به نام پوشش های حرارتی نیز می شناسند.

افزودنی ضد مه (Anti Fog) :


قطرات آبی که در اثر فتو سنتز گیاهان در سطح داخلی نایلون گلخانه ای بر روی فیلم ها شکل میگرد ، دارای چندین اثر منفی میباشد . باعث کاهش ۳۰٪ دریافت نور توسط گیاهان می گردد که موجب کاهش محصولات می شود . چکیدن قطرات شبنم بر روی گیاه باعث افزایش احتمال بیماری های مختلف می شود . همچنین قطرات آب شبیه به ذره بین عملکرده و باعث صدمه زدن به گیاه میگردند. فیلم های آنتی فوگ مزایای زیادی را به دتبال دارند.

مزیت نایلون گلخانه ای


امروزه به دو دلیل ‏از نایلن گلخانه ای (پلی اتیلن) استفاده میشود‎ :‎‏این پلاستیک را می توان روی اسکلت های دائمی گلخانه به کار برد که باعث صرفه جویی قابل ‏ملاحظه ای در مقایسه با هزینه های گلخانه های شیشه ای است.
حتی امکان قرار دادن این نایلون ها روی ‏اسکلت های کم دوام نظیر آنهایی که در گلخانه های کوآنست به کار می روند وجود دارد لازم به ذکر است که هزینه حرارتی این گلخانه ها در مقایسه با گلخانه های یک لایه ای یا گلخانه های‎ FRP ‎به ‏میزان ۴۰ درصد پائین تر است‏ که همین امر موجب می شود تقاضا برای استفاده از نایلن گلخانه نسبت به نایلون های شیشه ای بالا تر رود.

تولید نایلون گلخانه ای تمام ابعاد و ضخامت ها


با توجه به نیاز مشتری می توان نایلون گلخانه را در تمام ابعاد تولید کرد ، که این مورد بستگی به نیاز مشتری دارد و ابعاد درخواستی باید از طرف درخواست کننده به پوشش پلاستیک صائن ارجاع داده شود ، همینطور تولید در ضخامت های گوناگون کاربرد های متفاوتی دارد که باز هم با توجه به نیاز مشتری انواع ضخامت و لایه بندی قابل تولید است .
نایلون عریض به صورت یک ، دو یا چند لایه تولید می شود که هر چقدر لایه ها زیاد تر شوند ضخامت و مقاومت نایلون گلخانه ای بیشتر می شود.