نسل جدید اینترنت ۵G در چین راه اندازی می شود

نسل جدید اینترنت ۵G در چین راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، در حالیکه شرکت های مخابراتی هنوز راه اندازی اینترنت نسل پنجم موبایل را تکمیل نکرده اند، چین مشغول توسعه دستاوردی جدید در این زمینه است. درهمین راستا «چاینا موبایل» که شرکت مخابراتی دولتی است، از راه اندازی شبکه ۵.۵G خبر داده است.

به بیان ساده ۵.۵G نسخه پیشرفته شبکه ۵G است و همچنین به نام ۵GA (اینترنت نسل پنجم موبایل پیشرفته) نیز مشهور است. همانطور که شبکه ۴.۵G براساس شبکه استاندارد ۴G ایجاد شد، شبکه ۵.۵G نیز براساس استاندارد ۵G بنا می شود اما میزان تاخیر و سرعت اینترنت در آن به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

ادعا می شود شبکه ۵.۵G نسبت به ۵G بهبود یافته است. این استاندارد جدید می تواند سرعت دانلود را تا ۱۰ گیگابیت برثانیه و سرعت آپلود محتوا را تا یک گیگابیت برثانیه افزایش دهد. هرچند شبکه ۵G با ارائه سرعت بهتر دانلود و آپلود نیازهای یک موبایل هوشمند را تامین می کند، اما نتوانسته تاثیر زیادی در فضای صنعتی ایجاد کند. در این حوزه اپلیکیشن ها نیازمند تاخیر کمتر، آپلود سریع تر داده ها، امنیت فوق العاده، عملکرد معتبر و مصرف برق کمتر هستند.

بنابراین ۵.۵Gمی تواند این شکاف ها را پر کند و به عنوان یک رابط حیاتی به سمت نسل ششم اینترنت همراه عمل کند.

چاینا موبایل اعلام کرده تا پایان سال میلادی پوشش ۵.۵G را برای بیش از ۳۰۰ شهر فراهم می کند. هم اکنون هیچ شرکت مخابراتی دیگری از برنامه برای راه اندازی ۵.۵G خبر نداده است.