نماز آثار و برکات اجتماعی بسیار خوبی برای جامعه دارد

نماز آثار و برکات اجتماعی بسیار خوبی برای جامعه دارد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مرتضی مطیعی ظهر چهارشنبه در سی و یکمین اجلاسیه نماز دانش‌آموزان استان سمنان به میزبانی دفتر خود ضمن بیان اینکه مسئولان به خصوص مسئولان آموزش و پرورش به اقامه نماز برای نسل جوان و آتیه ساز ایران اسلامی باید توجه داشته باشند، تاکید کرد: فواید نماز برای جوانان تبیین شود.

وی با بیان اینکه اقامه نماز به کاهش آسیب‌های اجتماعی منجر می‌شود، افزود: نماز آثار و برکات اجتماعی بسیار خوبی برای تمام جامعه دارد که سبب اشاعه نعمات خداوندی می‌شود.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه نماز در نظام تربیتی کشور بسیار اهمیت داشته و باید جدی گرفته شود، تاکید داشت: برنامه‌های ویژه و جذابی برای جذب جوانان به نماز در مدارس استان اجرا شود.

مطیعی با بیان اینکه برپایی نماز در اول وقت و نیت خالص به قصد قربت الهی در واقع نوعی حفاظت از این فریضه دینی است، گفت: خداوند متعال در قرآن کریم از بندگان خود می‌خواهد از جایگاه و ارزش‌های نماز محافظت کنند و این نشانگر اهمیت نماز در نزد خدای متعال دارد.

به گزارش مهر، در این نشست اقدامات آموزش و پرورش استان سمنان در راستای ترویج نماز در مدارس و طرح‌های مرتبط با این موضوع ارائه شد.