پنج هزار میلیارد تومان برای کاهش سود تسهیلات مسکن اختصاص یافت

پنج هزار میلیارد تومان برای کاهش سود تسهیلات مسکن اختصاص یافت

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز (سه‌شنبه، ۱۲ بهمن) این کمیسیون، گفت: کمیسیون تلفیق در مصوبه‌ای با تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای واردات خودرو برای بیمه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از عشایر بدون بیمه باقیمانده موافقت کرد تا تمامی این افراد دارای بیمه شوند.

وی افزود: همچنین تصویب شد که از محل اخذ عوارض از عرضه‌کنندگان انواع بازی‌های خارجی قابل نصب در رایانه، تلفن‌های همراه و کنسول مبلغ ۱۰ درصد برای تولید بازی‌های رایانه‌ای به سازمان بسیج اختصاص دهند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ اضافه کرد: کمیسیون تلفیق بودجه همچنین ۵ هزار میلیارد ریال از محل واردات خودرو را به مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در راستای توسعه و نگهداری و به‌روزرسانی سامانه قرارداد الکترونیک وکالت اختصاص داد.

زارع تصریح کرد: به موجب مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه، مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای ایجاد شده در بحث عوارض سیگار به فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت تا در تأمین گشت‌های انتظامی و تجهیزات ایستگاه‌های ایست و بازرسی اولویت‌دار به مصرف برسد.

وی تأکید کرد: در راستای اجرای عدالت اجتماعی و تأمین نیازهای ضروری و اشتغال محرومان، یک درصد از محل درآمدهای حاصل از عوارض خودرو و فروش سیگار به شکل مساوی به کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اختصاص پیدا کرد؛ همچنین مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر مصرف سیگار بابت کاهش سود تسهیلات مسکن (خرید و ساخت) جوانان به صندوق ملی مسکن واریز می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ ادامه داد: طبق مصوبه این کمیسیون، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان نیز صرف تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی با اولویت شهرستان‌ها و روستاهای کم‌برخوردار می‌شود.

زارع در پایان خاطرنشان کرد: مبلغ یک هزار میلیارد تومان جهت اجرای قانون تولید دانش‌بنیان به معاونت علمی و مبلغ یک هزار میلیارد تومان جهت ساخت خوابگاه به خصوص خوابگاه متأهلی در اختیار وزارت علوم قرار خواهد گرفت و مبلغ یک هزار میلیارد تومان نیز جهت اتمام سالن‌های نیمه‌تمام ورزشی و فرهنگی بسیج در نظر گرفته خواهد شد.

منبع : مهر