پیروزی ایران برابر بحرین/ صعود به نیمه نهایی و کسب سهمیه جهانی

پیروزی ایران برابر بحرین/ صعود به نیمه نهایی و کسب سهمیه جهانی

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه رقابت‌های هندبال قهرمانی نوجوانان پسر آسیا در منامه بحرین تیم ملی هندبال نوجوانان ایران جمعه شب سوم شهریورماه برابر میزبان خود بحرین با نتیجه ۳۰ بر ۲۹ پیروز شد و علاوه بر کسب سهمیه رقابت‌های قهرمانی جهان به جمع ۴ تیم برتر آسیا رسید. تیم ایران در این دیدار با ارائه یک نمایش فوق‌العاده موفق شدند بحرین میربان را شکست دهند. بحرین در دو دوره اخیر مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود.

به این ترتیب ملی‌پوشان هندبال نوجوانان ایران با سه پیروزی و یک شکست در جایگاه دوم گروه خود ایستادند و باید برای رسیدن به فینال مقابل عربستان صف‌آرایی نمایند.

در گروه A رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا تیم کره‌جنوبی با پیروزی در ۴ دیدار خود به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله نیمه‌نهایی شد و ایران با یک شکست از ۴ بازی به عنوان تیم دوم گروه به مرحله نیمه‌نهایی رسید. همچنین تیم‌های بحرین، ازبکستان و هند به ترتیب در جایگاه سوم تا پنجم گروه A قرار گرفتند.

در گروه B نیز عربستان با پیروزی در ۵ دیدار خود عنوان اول گروه را کسب کرد و ژاپن نیز در جایگاه دوم گروه قرار گرفت تا این دو تیم راهی نیمه‌نهایی شوند. همچنین تیم‌های ملی کویت، قطر، عراق و امارات به ترتیب در جایگاه‌های سوم تا ششم گروه B قرار گرفتند.

امیرحسین مسعودنیا، مهدی دارینی، صابر حیدری، مهدی مرادی، هادی خواجه‌سلیمی، ایلیا گلی، ابوالفضل راه‌شناس، احمد آرام، علی حیدریان، امیرحسین کرمی، شایان فرشته‌نژاد، حسین حیدریان، امیرمحمد پورقاسمی، علی امیر یوسفی، امیر رشید آبادی، ماهان دولت خواه، مهرشاد دانشی و امیرعباس زارعی ترکیب ملی‌پوشان ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا را تشکیل می‌دهند.

همچنین مهدی اخوان (مدیر فنی)، مجید پارسایی (سرپرست)، مجید رحیمی‌زاده (سرمربی)، حمید ربانی‌کیا (مربی)، رضا سرسنگی (ماساژور) و محمد سیاوشی (مربی دروزاه‌بان) به عنوان کادر فنی تیم ملی هندبال نوجوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور دارند.

منبع : مهر