چگونه اقامت امارات (دبی) بگیریم؟

چگونه اقامت امارات (دبی) بگیریم؟

امارات متحده عربی یک کشور کلیدی در خلیج فارس است و زیرساخت‌های مدرن، حمل‌ونقل و سیستم‌های ارتباطی را ارائه می‌دهد. این کشور با دسترسی آسان جهانی، مکانی عالی برای انجام تجارت است. دبی دومین شهر بزرگ از هفت امارت در این کشور عربی است و به عنوان مهم‌ترین شهر بین‌المللی و مرکز مالی و تجاری امارات رتبه‌بندی می‌شود.

در ابتدای سال ۲۰۲۱، اصلاحاتی در قانون امارات متحده عربی ایجاد شد که بر اساس آن، خارجی‌ها می‌توانند تابعیت عربی را دریافت کنند که به توسعه کشور کمک می‌کند. در سال‌های اخیر مهاجرت به امارات و بیش از هر منطقه‌ای در این کشور، مهاجرت به دبی رشد زیادی داشته است که نشان از علاقه به این کشور است. مردم به دلیل استاندارد بالای زندگی و نگرش خوب این کشور نسبت به مهاجران به امارات مهاجرت می‌کنند. دولت از توسعه کسب و کار حمایت می‌کند و بار مالیاتی بر آنها وارد نمی‌کند. در نتیجه، دبی یکی از امن‌ترین شهرهای جهان است. اگر شما هم به دنبال دریافت اقامت امارات و مهاجرت به دبی هستید، این مطلب برای شماست.

چگونه اقامت امارات (دبی) بگیریم؟

روش های اخذ شهروندی و اقامت امارات

افرادی که مایل به نقل مکان و اخذ اقامت امارات و شهر دبی هستند، از جمله سرمایه‌گذاران، دانشجویان، متخصصان، کارگران و حتی بازنشستگان به شرط داشتن شرایطی، می‌توانند اقامت چند ساله امارات را اخذ کنند. دارندگان اقامت امارات، واجد شرایط حمایت از اعضای نزدیک خانواده خود نیز هستند. داشتن اقامت معتبر برای درخواست اخذ کارت شناسایی امارات، افتتاح حساب بانکی، دریافت گواهینامه رانندگی امارات متحده عربی، ثبت‌نام برای پکیج های موبایل و خانه و دسترسی به بسیاری از خدمات دیگر ضروری است.

اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری

امارات یکی از جذاب‌ترین مقاصد تجاری در سراسر جهان است. اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری با هدف ارائه اقامت طولانی‌مدت به سرمایه‌گذاران خارجی، کارآفرینان و افراد با استعداد از جمله متخصصان، دانشجویان و محققانی است که سرمایه‌گذاری قابل توجهی انجام می‌دهند.

با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات عربی می‌توانید شهروندی امارات متحده عربی و دبی را دریافت کنید. برنامه سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذار و خانواده‌اش اجازه می دهد تا پاسپورت عربی را از طریق خرید ملک و ساختمان‌های تجاری دریافت کنند. برای واجد شرایط بودن برای اخذ اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری، متقاضیان باید حداقل ۲ میلیون درهم (تقریباً ۵۵۰۰۰۰ دلار آمریکا) در یک صندوق سرمایه‌گذاری معتبر یا در یک شرکت با مجوز تجاری یا صنعتی معتبر در امارات متحده عربی سپرده‌گذاری کنند.

اقامت دبی از طریق کار

یکی از نکات کلیدی در مورد کار در امارات و اخذ اقامت دبی از طریق کار این است که ویزای کار یا مجوز کار توسط کارفرما ارائه ‌شود. یعنی با استخدام در یک شرکت در دبی، می‌توانید ویزای استخدام یا اقامت کاری در دبی را اخذ کنید. درخواست ویزای این افراد توسط شرکت استخدام کننده ارائه می‌شود و به عنوان یک کارمند، شما به تنهایی برای چنین ویزا یا مجوزهایی اقدام نمی‌کنید. شرکتی که در آن استخدام می‌شوید، علاوه بر اینکه باید از اقامت شما حمایت کند، بایستی از شما حمایت مالی نیز  انجام دهد. مدت زمان ویزای اقامت، به حامی مالی شما و همچنین ماهیت شغل شما بستگی دارد. مدت زمان مجوز اقامت صادر شده بسته به قرارداد کاری که می‌بندید، برای یک یا دو یا سه سال صادر خواهد شد.

اقامت دبی از طریق تحصیل

دبی علاوه بر داشتن یکی از ثروتمندترین اقتصادهای جهان، همچنین یک مرکز آموزشی مشهور در سطح جهانی است که امکانات درجه یک را از نظر آموزش به دانشجویان محلی و بین‌المللی ارائه می‌دهد. در حال حاضر بیش از ۳۵۵۰۰ دانشجو در یکی از دانشگاه‌های دبی مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در دبی را دارند، باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.

مهاجرانی که حداقل ۱۸ سال سن دارند و تصمیم به ثبت‌نام در کالج یا دانشگاه در دبی دارند، واجد شرایط دریافت اقامت دبی از طریق تحصیل هستند به شرطی که یا توسط والدین (فقط دانش آموزان پسر) یا توسط یکی از دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر در دبی حمایت شوند. ویزای تحصیلی امارات عموماً برای یک سال معتبر است و با ارائه مدرک رسمی مبنی بر ادامه تحصیل که توسط مؤسسه آموزش عالی مربوطه صادر می‌شود، برای مدت مشابه قابل تمدید است.

اقامت دبی از طریق خرید ملک

خرید ملک در دبی ممکن است به خریدار اجازه اقامت دهد. طبق برنامه ویزای سرمایه گذار امارات، اقامت دبی با خرید ملک به ارزش ۱ میلیون درهم امکان پذیر است و شما اجازه اقامت را دریافت می‌کنید. ویزای خرید خانه با توجه به موقعیت و هزینه آپارتمان به مدت ۶ ماه، ۲ سال، ۵ سال و ۱۰ سال صادر می‌شود. یک سرمایه‌گذار می تواند نه تنها برای ویزای اقامت خود، بلکه برای خانواده خود نیز اقدام کند. اتباع خارجی، هنگام خرید آپارتمان با ارزش بیش از ۵ میلیون درهم، می‌توانند ویزای طلایی دریافت کنند. در این صورت ویزا به مدت ۵ سال (و با خرید ملک به قیمت ۱۰ میلیون درهم به مدت ۱۰ سال) صادر می شود و چندین بار قابل تمدید است.

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

امارات متحده عربی امکان اخذ ویزای اقامت دبی از طریق ثبت شرکت را فراهم می‌کند. چنین ویزایی به صاحبان شرکت و اعضای خانواده آنها، اقامت دائم می‌دهد. اتباع خارجی با راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری در یک شرکت دبی یا مناطق آزاد آن، می‌توانند اقامت را دریافت کنند. ویزای سرمایه گذار یا اقامت با خرید حداقل ۷۲۰۰۰ درهم سهام یک شرکت موجود (باسابقه) یا تأسیس یک شرکت با همین ارزش پولی به سرمایه‌گذاران اعطا می‌شود.

ثبت شرکت بسته به نوع شرکت ۲-۴ روز و در برخی موارد، کمی بیشتر طول می‌کشد و به طور متوسط ۲-۳ هفته برای اخذ ویزا نیاز است. بهتر است تکمیل ثبت شرکت و ویزا را به یک شرکت مهاجرتی معتبر بسپارید، فقط نیاز است که برای امضای تمام مدارک دو روز به این کشور بیایید.

پارسیس؛ کلید موفقیت در مهاجرت به دبی

دریافت اقامت امارات و اجازه مهاجرت به دبی، نیازمند اطلاعات کافی و ارائه مدارک معتبر است. در این زمینه می‌توانید روی تجربه، تخصص و تلاش دلسوزانه متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی پارسیس حساب ویژه‌ای باز کنید. کارشناسان کاربلد این مجموعه با درنظر گرفتن وضعیت شما، بهترین پیشنهاد را برای اخذ اقامت امارات و مهاجرت به دبی پیش پای شما می‌گذارند و مشاوره‌های مفید و کاربردی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب ارائه می‌دهند. شما می‌توانید به پرونده‌های دریافت اقامت کشورهای مختلف این موسسه را درنظر بگیرید تا به خوبی دریابید که پارسیس؛ کلید موفقیت در مهاجرت شما به دبی و هر سرزمین دیگری است.