گل‌محمدی چطور پرسپولیس را به این روز انداخت؟

گل‌محمدی چطور پرسپولیس را به این روز انداخت؟

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس با تحمل شکست سه بر دو از آلومینیوم اراک در ورزشگاه آزادی خداحافظی تلخی مقابل چشم نزدیک به ۲۰ هزار هوادار خود با جام حذفی فوتبال باشگاهی کشور داشت.

قهرمان پنج دوره متوالی مسابقات لیگ برتر در حالی به سخت‌ترین روزهای خود با از دست دادن امتیاز و شکست در مقابل تیم‌های داخلی روبرو شده است که در سال‌های گذشته جام‌های متوالی فراوانی را کسب کرده بود.

سه قهرمانی لیگ برتر، یک قهرمانی در جام حذفی و سه سوپرجام حاصل تلاش کار با برانکو ایوانکوویچ بود و پس از او نیز یحیی گل محمدی توانست دو قهرمانی در لیگ برتر کسب کند.

یحیی در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا همچون دوران برانکو در ۲۰۱۸ توانست پرسپولیس را به فینال ACL برساند اما دست او نیز از مهم‌ترین جام باشگاهی در قاره کهن کوتاه ماند تا نتواند اسم خود را در تاریخ این باشگاه برای همیشه حک کند.

پرسپولیس در حالی فصل جاری لیگ برتر فوتبال را با تفاضل ۶ امتیازی در تعقیب استقلال تهران دنبال می‌کند که تنها ۶ هفته تا پایان رقابت‌های این فصل باقی مانده است.

شکست این تیم مقابل آلومینیوم اراک باعث شد تا پرسپولیس در جام حذفی نیز ناکام بماند تا گل محمدی که پیش از حضور در رأس کادر فنی سرخپوشان پایتخت، تخصص گرفتن این جام را داشت در این امر ناکام بماند.

گل‌محمدی چطور پرسپولیس را به این روز انداخت؟

روزهای سخت پرسپولیس در حالی فرا رسیده است که گل محمدی در ابتدای هر فصل بارها بابت از دست دادن بازیکنان اسم و رسم دار و ملی پوش خود نظیر احمد نورالهی، شجاع خلیل زاده، علیرضا بیرانوند، بشار رسن، محمد حسین کنعانی زادگان و … اظهار گلایه کرد.

سرمربی پرسپولیس که حدود سه سال از حضور دوباره‌اش در قامت سرمربی پرسپولیس می‌گذرد بارها از مقام سرمربیگری خود استعفا داد تا سرخ‌ها در خوش‌ترین روزها نیز دل آشوب شده و نگران نیمکت خود باشند. با این حال قهرهای یحیی همچون مربیان تازه وارد با دلجویی مدیران باشگاه همراه بود تا او همچنان روی نیمکت پرسپولیس بنشیند و این تیم پس از گذشته نزدیک به هشت سال نخستین شکست خود در طول نود دقیقه را در جام حذفی تحمل کند.

گل محمدی که به عنوان مربی آرام و دور از حاشیه با امضای محمدحسن انصاریفرد مدیرعامل وقت پرسپولیس در زمستان سال ۱۳۹۸ جانشین گابریل کالدرون شد تا با این تیم به موفقیت برسد. او در روزهای سکوت ورزشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا تنور حاشیه را با درگیری با مدیرانی همچون مهدی رسول پناه گرم نگه داشت.

گل‌محمدی چطور پرسپولیس را به این روز انداخت؟

سرخ‌ها به خاطر یحیی علیه رسول پناه دست به تجمع زدند تا صحبت‌های ویدئویی لو رفته این مدیر که دور از شأن و اخلاق هم بود باعث استعفایش شود.

گل محمدی در دوران جعفر سمیعی که او نیز مدیر عامل آرامی بود و با گرفتن ده‌ها میلیارد تومان قرض قصد آرام کردن فضای درونی تیم را داشت باز هم لب به گلایه می‌گشود و هر وقت مشکلی پیش می‌آمد همه چیز را گردن بی پولی می‌انداخت.

سرمربی پرسپولیس در حالی از فقر بازیکن صحبت کرد که تمام خریدهای او در هر دو پنجره تابستانی این تیم با تصمیمات او رقم خورد؛ گرچه گل محمدی گزینه‌هایی همچون سجاد شهباززاده را برای فصل جاری لیگ برتر می‌خواست اما نتوانست به خدمت بگیرد اما توانست حامد پاکدل را برای تقویت خط حمله به خدمت بگیرد تا مشکل گلزنی تیمش را حل کند.

گل محمدی در جذب مدافع نیز طبق خواسته خود علیرضا ابراهیمی، علی نعمتی، فرشاد فرجی، سعید آقایی، رامین رضائیان، وحدت هنانوف و منوچهر صفروف را در دو فصل گذشته به خدمت گرفت. در این بین بازیکنان همچون ابراهیمی که در ابتدای فصل جاری به جمع سرخپوشان اضافه شد کمترین دقایق حضور در زمین مسابقه را به عنوان خرید جدید تیم به اسم خود ثبت کرده است تا برای همگان سوال پیش بیاید چرا بازیکنی که قرار نیست دردی از مشکلات دفاعی را دوا کند باید قراردادی نزدیک به ۴ میلیارد تومان امضا کند.

گل‌محمدی چطور پرسپولیس را به این روز انداخت؟

یحیی در مدیریت بازیکنان خود در رختکن نیز با مشکلات زیادی روبرو است. او در کمال ناباوری عیسی آل کثیر را با وجود مصدومیت طولانی مدت در لیست تیم نگه داشت و از آن عجیب‌تر اینکه به بازیکنی که به گفته پزشکان متخصص باید رباط صلیبی زانوی خود را عمل کند اجازه تمرین داد تا او با لجاجت خود خواستار حضور در ترکیب تیم شود.

با این حال یحیی باز هم مجوز بازی کردن به او نداد اما بازیکن گران قیمت این تیم با سرپیچی از دستورات پزشکی زیر تیغ جراحی نمی‌رود تا اقتدار یحیی اینگونه زیر سوال برود.

عکس‌های منتشر شده از تمرینات پرسپولیس نشان می‌دهد این تیم بر خلاف زمان برانکو ایوانکوویچ قرار نیست با لباس‌های متحدالشکل تمرین کند. سرخ‌ها گاهی اوقات بنا به درخواست دل به خواه بازیکنان خود با گرم‌کن و تعدادی با تی‌شرت در تمرین حاضر می‌شدند و هر کس هم می‌خواست می‌توانست کلاه غیر ورزشی در فصل زمستان بر سر کرده و با تیم تمرین کند.

تفاوت‌هایی که به نظر می‌رسد اتحاد را تا حدودی از این تیم دور کرد تا بازیکنان بیشتر به فکر تیپ و عکس‌های یادگاری باشند تا تمرین با بدن‌های خیس از عرق!

گل‌محمدی چطور پرسپولیس را به این روز انداخت؟

اخراج مهدی شیری در سوپر جام فوتبال کشور بهانه‌ای شد تا یحیی اسم او را در لیست خروج باشگاه قرار دهد. مدافعی که گرچه اشتباه مرگبارش در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ بر هیچ کس پوشیده نیست اما نباید فراموش کرد این بازیکن، عضوی از ساختار تیم است و نیاز به برخورد حرفه‌ای از سوی سرمربی تیم دارد.

اتفاقی که واکنش سیدجلال حسینی را هم در بر داشت اما فشار عجیب فضای مجازی باعث شد تا کاپیتان سرخپوشان با وجود گلایه از سرمربی تیم و رفتار مدیران باشگاه در قبال شیری، سکوت کند و به این موضوع دامن نزند.

یحیی در دربی ۹۸ پایتخت برای اینکه نشان دهد شبیه خودش نیست با داور مسابقه درگیری فیزیکی پیدا کرد تا در حساس‌ترین مسابقات باقیمانده فصل جاری با حکم کمیته انضباطی از حضور روی نیمکت تیمش محروم شود.

مجموع رفتارهای یحیی گل محمدی در لباس سرمربی پرسپولیس دلایل کافی برای خروج این تیم از ریل قهرمانی دارد تا سرخ‌ها با مشکل جدی روبرو شوند و بنایی که با معماری برانکو ایوانکوویچ ساخته شده بود با تیشه ناخواسته اطرافیان سرمربی تخریب شد.

منبع : مهر