یوفا تکلیف بازی نیمه‌تمام بلژیک – سوئد را مشخص کرد

یوفا تکلیف بازی نیمه‌تمام بلژیک – سوئد را مشخص کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به دستور کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) ادامه دیدار سه روز پیش تیم‌های ملی بلژیک و سوئد که به دلیل حمله تروریستی به دو هوادار سوئد نیمه‌تمام ماند، برگزار نمی‌‌شود و نتیجه‌ای که در پایان 45 دقیقه نخست رقم خورده بود به‌عنوان نتیجه نهایی این بازی قلمداد خواهد شد.

در نیمه اول این بازی، یک فرد مسلح در فاصله‌ای نه چندان دور از ورزشگاه اقدام به تیراندازی کرد که بر اثر آن دو هوادار تیم ملی سوئد به ضرب گلوله کشته شدند. نگرانی تداوم این حوادث سبب شد که بازی نیمه تمام بماند و تا چند ساعت از خروج هواداران از ورزشگاه جلوگیری شود. این اتفاق در حالی رخ داد که جدال دو تیم در نیمه نخست با تساوی یک – یک خاتمه یافته بود.

 

یوفا اکنون تصمیم گرفته است که به هر یک از دو تیم یک امتیاز بدهد، ضمن اینکه تمام کارت‌های زردی که در نیمه نخست به بازیکنان نشان داده شد هم در کارنامه انضباطی آنها برای بازی‌های بعدی لحاظ می‌شود. جدال بلژیک و سوئد در حالی نیمه تمام می‌ماند که صعود هر دو تیم به مرحله نهایی رقابت‌ها قطعی شده است.

در همین حال یوفا در بیانیه‌ای به تنش‌های اخیر در سرزمین‌های اشغالی و جنگ میان اسرائیل و فلسطین اشاره و اعلام کرده است که تا اطلاع ثانوی هیچ مسابقه‌ای از تورنمنت‌های تحت نظارت اتحادیه فوتبال اروپا در سرزمین‌های اشغالی برگزار نخواهد شد و این بازی‌‌‌ها باید در زمینی بی‌طرف برگزار شوند.

انتهای پیام/