۴ گروه شکارچی در شاهرود دستگیر شدند/ کشف ۴۷ قطعه انواع پرنده

۴ گروه شکارچی در شاهرود دستگیر شدند/ کشف ۴۷ قطعه انواع پرنده

علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی ۴۸ ساعت گذشته عوامل یگان حفاظت اداره محیط‌زیست شاهرود شامل نیروهای منطقه حفاظت‌شده ابر و گروه سیار با همکاری نیروی انتظامی گلوگاه شهید نوری رد شکارچیان را شناسایی کردند، ابراز داشت: در مجموع چهار گروه شکارچی دستگیر شدند.

وی بابیان اینکه گروه اول غیر بومی بودند که در پاسگاه شهید نوری به دام پلیس افتادند، افزود: از این افراد ۴۷ قطعه انواع پرنده شکار شده کشف و همچنین به دستور قاضی خودروی شکارچیان نیز توقیف شد.

رئیس اداره محیط‌زیست شاهرود بابیان اینکه سه گروه دیگر در ورودی شکارگاه توسط مأمورین دستگیر شدند، ابراز داشت: به دلیل عدم تخلف از آن‌ها تعهد گرفته و به خارج از منطقه هدایت شدند.

قربانلو بابیان اینکه این افراد قبل از هر گونه اقدام مورد شناسایی قرار گرفتند، تصریح کرد: از آن‌ها نیز جمعاً سه قبضه سلاح ساچمه زنی و دوقبضه سلاح بادی پی سی پی کشف و ضبط شد.

وی بابیان اینکه یگان حفاظت محیط‌زیست تمام مناق تحت حفاظت را تحت رصد و نظارت خود دارد، افزود: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف آن را بایگان حفاظت در میان قرار دهند تا موضوع در اسرع وقت رسیدگی شود همچنین تقاضا مندیم که مردم از هر گونه درگیری مستقیم با شکارچیان به طور جد پرهیز کنند.

منبع : مهر