افتضاح تاریخی رخ داد/ شوکه هستیم

افتضاح تاریخی رخ داد/ شوکه هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی گل محمدی در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر پدیده از هفته چهاردهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: خوشحالم از اینکه بعد از مدت‌ها شما خبرنگاران را می‌بینم. خاطراتی زیادی از اینجا دارم و بسیار خوشحالم که در این شهر هستم و تشکر می‌کنم از استقبال خوب هواداران پرسپولیس در شهر مشهد که واقعاً استقبال خیلی گرمی از ما داشتند. از همه آنها تشکر می‌کنم.

وی در خصوص بازی فردا مقابل پدیده افزود: امیدوارم که بتوانیم یک بازی خوبی را انجام بدهیم. از لحاظ جدولی خیلی مهم است که ما بتوانیم این سه امتیاز را کسب کنیم. نود دقیقه خیلی پر فشاری را باید داشته باشیم و می‌دانیم که تیم پدیده با نمایش فوتبالی که در چند هفته اخیر ارائه کرده‌اند، فوتبال خوب و با برنامه‌ای بود. در انتقال به حمله، سرعت خوبی دارند و نباید غافلگیر بشویم در مقابل این تیم خوب. این تیم بالاخره با توجه به وضعیتی که دارد، انتحاری بازی می‌کند و می‌خواهد از این بازی، امتیاز بگیرید و شاید چیزی برای از دست دادن نداشته باشند و راحت‌تر و با خیال آسوده‌تری بازی می‌کنند و مطمئن هستیم بازی ساده‌ای را در پیش نداریم.

گل‌محمدی تصریح کرد: این مساله را من به بازیکنانم گفته‌ام و امیدوارم فردا بازیکنان ما با تلاش زیاد و با تمرکز خیلی بالا بتوانند این سه امتیاز را کسب کنند. هدف ما کسب پیروزی است ولی این برد و این سه امتیاز راحت به دست نمی‌آید. باید خیلی تلاش کنیم، خیلی بیشتر از بازی قبل بدویم و بجنگیم تا بتوانیم این سه امتیاز را کسب کنیم. امیدوارم که در نهایت بازی خوبی را شاهد باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد حذف از آسیا خاطرنشان کرد: برای ما که یک گروه پر تلاش هستیم و زحمت کشیده‌ایم و خودمان را به عنوان تیم اول ایران به آسیا رسانده‌ایم به عنوان سید یک آسیا و به عنوان تیمی که در دو دوره فینال لیگ قهرمانان آسیا را پشت سر گذاشته برای بنده شوکه کننده بود و پذیرش این مساله برای من خیلی سخت است.

وی عنوان کرد: همه ما از این مساله واقعاً ناراحت هستیم و زیاد نمی‌توانم راجع به آن توضیح بدهم و کسانی که با تصمیمات خودشان باعث شده‌اند این اتفاق بیفتد باید جوابگو باشند. این یک افتضاح تاریخی برای فوتبال ما است. البته ۱۰ روز وقت داده‌اند برای استیناف اما بعید می‌دانیم این رأی بتواند عوض بشود. من این ۱۰ روز باید یک مقدار امیدوار باشم که این اتفاق نیفتد اما اگر این اتفاق رخ دهد واقعاً انگیزه زیادی از بازیکنان و فوتبال ایران که تلاش می‌کنند قهرمان شوند تا به مراحل بالاتری برسند کاسته خواهد شد ولی متأسفانه اگر این اتفاق رخ دهد برای فوتبال واقعاً دردناک است و جواب میلیون‌ها هوادار را نمی‌دانم چه کسانی باید بدهند و چطور می‌توانند پاسخگوی آن باشند.

گل محمدی در مورد مصدومان پرسپولیس در این بازی گفت: امید عالیشاه، وحدت هنانوف، علی شجاعی، حامد پاکدل و محمد شریفی و البته رادو را هم که مدت‌ها است در اختیار نداریم.

سرمربی پرسپولیس در مورد خبر حذف از آسیا و تأثیر آن روی بازیکنان گفت: نمی‌خواهم بگویم تأثیر می‌گذارد چون ما در یک لیگ پر فشار هستیم. لیگی که قهرمانی در آن برای ما مهم است و این اتفاق نباید روی عملکرد ما تأثیر بگذارد ولی واقعاً زحمت کشیدیم تا به این مرحله برسیم و بتوانیم به عنوان یکی از تیم‌های قاره آسیا خودمان را مطرح کنیم و تلاش می‌کنیم و قهرمان می‌شویم که برویم به یک لیگ بالاتر و با تیم‌های بزرگ‌تر بازی کنیم و خودمان و توانایی‌مان را نشان بدهیم ولی متأسفانه نمی‌دانم چه اتفاقاتی قرار است بیفتد. افتضاح تاریخی رخ داد.

یحیی گل محمدی در مورد طلب شهر خودرو از باشگاه پرسپولیس افزود: من همیشه گفتم و این حق را به مسؤولان شهر خودرو یا پدیده قائل هستم و بالاخره این انتقال طی قراردادی صورت گرفته ولی هنوز فکر می‌کنم دو، سوم مبلغ پرداخت نشده و مسؤولان پدیده حق دارند و از این موضوع ناراحت باشند و من تا آنجایی که می‌توانستیم با مدیر عاملان باشگاه که در این مدت کار می‌کردند، بارها صحبت کردم ولی خب نمی‌دانم چرا این مساله حل نشده و من خودم شرمنده آنها هستم و امیدوارم این مساله هر چه زودتر حل شود.

سرمربی قرمزپوشان پایتخت در خصوص سوالی مبنی بر اینکه با پدیده که یک تیم خصوصی بود و به بالاترین سطح رسانده شد و در لیگ برتر بسیار موفق بود و این تیم حتی به لیگ قهرمانان آسیا رساند شد و الان این تیم در قعر جدول رده بندی قرار دارد و احتمال سقوط آن زیاد است و تیم پرسپولیس به عنوان یک تیم دولتی و قدرتمند از لیگ قهرمانان حذف شد، گفت: باید به آنهایی که تصمیم گیرنده اصلی و کلان در ورزش هستند باید بگوییم که اولویت آنها ورزش نبوده که ورزش و فوتبال ما به این حالت در آمده است. خب وقتی اولویت نباشد و وقتی زیر ساخت‌ها درست نباشد، وقتی برای آینده کاری نکرده باشیم و وقتی فقط می‌خواستیم یک ورزشی داشته باشیم و فقط می‌خواستیم یک فوتبالی داشته باشیم، آخرش به همین جاها ختم می‌شود. فکر می‌کنم که این اتفاقاتی که می‌افتد قابل پیش بینی است. شاید ده سال پیش هم می‌توانستیم پیش بینی کنیم که هیچ کاری نکردیم و کلاً وقتی اولویت نباشد و ورزش برای جوانان و برای همه در بحث حرفه‌ای و قهرمانی هیچ وقت در اولویت نباشد و اولویت چیزهایی دیگر باشد، همین می‌شود. هیچ وقت در بحث ورزش من ندیده‌ام که امکانات خوب و شرایط مطلوبی باشد. این اتفاقات طبیعی است.

منبع : مهر