نحوه ی مراقبت از لاستیک خودرو

نحوه ی مراقبت از لاستیک خودرو

تازه ترین ها : مراقبت از لاستیک خودرو یکی از مهمترین جنبه های حفظ وسیله نقلیه شما است. با مراقبت مناسب از لاستیک های خودرو می توانید عمر لاستیک ها را بیشتر کنید و به کارکرد خودرو و امنیت شما در جاده کمک می کند.

مراقبت از وسیله نقلیه خود بسیار مهم است و مراقبت از لاستیک های خودروی شما نیز بسیار اهمیت دارد. یک سرمایه گذاری ساده در نگهداری تایر می تواند مزایای قابل توجهی را داشته باشد:

اگر از لاستیک های خود مراقبت کنید، مجبور نخواهید بود که آنها را هر چند وقت یکبار تعویض کنید، که می تواند از هزینه های کلان آن جلوگیری کنید.

نگهداری مناسب از لاستیک همچنین می تواند باعث افزایش راندمان انرژی و راندمان سوخت شود. این هم می تواند پس انداز قابل توجهی ایجاد کند.

مهمتر از همه، مراقبت از لاستیک های شما حداکثر استفاده و کشش را تضمین می کند – به این معنی که می تواند امنیت شما و مسافران شما را افزایش دهد.

برای مراقبت از لاستیک پیشنهاداتی را برای شما آورده ایم.

لاستیک های اتومبیل خود را به طور مرتب بررسی کنید

 لاستیک های شما ممکن است آسیب و یا ساییدگی قابل توجهی را بدون حتی متوجه شدن آن حفظ کند. گاهی اوقات، یک بازرسی مشهود تمام چیزی است که برای شناسایی مشکل وجود دارد. عادت داشته باشید که مرتباً لاستیک خود را بازرسی کنید، و همچنین حداقل یک بار در سال آنها را به یک متخصص نشان بدهید.

اطمینان از فشار مناسب تایر

 بررسی فشار هوا هر چند وقت یکبار لازم است. رانندگی بدون فشار مناسب می تواند عملکرد را به ویژه در هوای مرطوب یا یخی مختل کند. توجه داشته باشید که هوای سرد نیز چیزی است که باعث می شود فشار لاستیک با سرعت بیشتری تغییر کند. هر ماه فشار لاستیک خود را بررسی کنید و در صورت لزوم هوای بیشتری را در آن وارد کنید.

به شاخص بار توجه داشته باشید

 لاستیک های شما فقط به معنای تحمل وزن زیاد است. شما می توانید با مطالعه ی دفترچه ی راهنمای اتومبیل خود از آن مطلع شوید. داشتن بار اضافه در خودرو لاستیک های شما می تواند منجر به گرمای بیش از حد و در نهایت تخریب لاستیک شما شود.

خیلی باسرعت رانندگی نکنید

سرعت بالا واقعاً می تواند تعدادی از لاستیک های شما را از بین ببرد. به سادگی با رانندگی در سرعت کمتر می توانید طول عمر تایرتان را به میزان قابل توجهی افزایش بدهید.

آنها را بچرخانید

 به منظور جلوگیری از پارگی نابرابر بر روی آستین تایر خود، برای احتیاط یک یا دو بار در سال تایرها را بچرخانید. ممکن است تمایل داشته باشید این کار را هنگام تعویض روغن خودرو، انجام بدهید.

از تایر یدکی خود استفاده کنید

 هر کاری انجام دهید، با تایری رانندگی نکنید که می دانید آسیب دیده است. اگر مشکلی در تایر خود مشاهده کردید، خودرو را خاموش کنید و آن را با تایر یدکی جایگزین کنید تا زمانی که بتوانید آن را توسط یک متخصص بازرسی کنید.

اولویت بندی تعمیر و نگهداری لاستیک

با این کار، تا حد زیادی احتیاط می شود. فقط با توجه به لاستیک های خود و با نظارت منظم بر فشار آنها، شروع کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که  تعمیر تایر را به لیست خدمات مراقبت معمول وسیله نقلیه خود اضافه کنید. انجام بازرسی ها و چرخش های منظم در نهایت می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و وسیله نقلیه و مسافران آن را ایمن نگه دارد.