دلایل گریه نوزاد هنگام تعویض پوشک : به همراه راه حل

دلایل گریه نوزاد هنگام تعویض پوشک : به همراه راه حل

دلایل گریه نوزاد هنگام تعویض پوشک

تازه ترین ها آیا کودک شما هر زمانی که می خواهید پوشکش را عوض کنید بیدار می شود و فریاد می زند و گریه می کند؟ گریه معمولا سیگنالی به این واقعیت است که پوشک بچه خیس است، اما شما ممکن است تعجب کنید که چرا آنها زمانی که پوشکشان را هم عوض می کنید گریه می کنند و به چه نحوی می توانید آنها را در حالی که پوشکشان را عوض میکنید، آرام کنید.

دلایل مختلفی در مورد اینکه چرا کودک شما در حالی که پوشکش را عوض می کنید گریه می کند ، همراه با روش هایی که در آن زمان برای آنها خوشایند است مورد بحث قرار می گیرد.

دلایل گریه نوزاد

چرا کودک شما از تعویض پوشک بیزار است؟

نوزادان زیادی وجود دارند که از تعویض پوشک متنفرند و این موضوع می تواند به دلایل متعددی باشد از جمله:

سرما

بسیاری از کودکان به ویژه نوزادان، از درجه حرارت سرد که از عوض کردن پوشک حاصل می شود، متنفر هستند.

گرسنگی

در صورتی که قبل از تغذیه ، پوشک نوزاد خود را عوض کنید، ممکن است خیلی گرسنه باشد و نتوانند گرسنگی را تحمل کنند که در چنین مواردی، پس از تغذیه باید پوشک را عوض کنید.

نوزادان از روند کار مطلع نیستند

برخی از نوزادان از اینکه پوشکشان را عوض کنید ناراحت می شوند زیرا آنها از روند کار مطلع نیستند و با گذشت زمان، اعتمادی ایجاد می شود و آنها شروع به شناختن روشی برای عوض کردن پوشک می کنند.

نوزادان می خواهند کنترل زمان و بدن خود را داشته باشند

همانطور که نوزاد شما بزرگتر می شود، می خواهد بر زمان و مکان خود کنترل داشته باشند و نمی خواهد وسط بازی پوشکش عوض شود.

این موضوع مانع از انجام مهارت های جدیدی می شود که تازه آن ها را کشف کرده اند 

در حالی که نوزاد خود را به پشتش قرار می دهید تا پوشکش را عوض کنید، مانع انجام مهارت های جدیدش مانند نشستن و خزیدن می شوید و ممکن است این موضوع را دوست نداشته باشند.

دلایل گریه نوزاد هنگام تعویض پوشک

علل پزشکی گریه نوزاد هنگام تعویض پوشک

در صورتی که نوزاد شما به شدت گریه می کند ، چند دلیل پزشکی وجود دارد که باید با پزشک خود مشورت کنید و آنها را مطلع کنید:

ریفلاکس اسید

در صورت بروز استفراغ، گلو درد و یا گریه بیش از حد بعد و یا در طول تغذیه، آنها ممکن است از GERD و یا ریفلاکس اسید رنج ببرند و در صورت عوض کردن پوشک نوزاد پس از تغذیه، محتویات معده ممکن است به مری برگردد و موجب ناراحتی و درد شود.

اسپینا بیفیدا

این بیماری غیر عادی، مادرزادی است که در آن ستون فقرات نوزاد شما به طور طبیعی ایجاد نمی شود و باعث آسیب عصبی و نخاعی خواهد شد، این موضوع باعث ناراحتی در پشت آنها ، در هنگام تعویض پوشک می شود، این بیماری معمولا در هنگام تولد یا قبل از تولد تشخیص داده می شود و با این حال، پزشک تان ممکن است CT یا MRI را برای تشخیص اسپینای بیفیدا در یک کودک با سن بالا تر توصیه کند.

تعویض پوشک را مثل یک تشریفات انجام دهید

این موقعیت برای کودک و پدر و مادر در حالی که پوشک را عوض می کنند برای ایجاد یک پیوند مناسب است. علاوه بر این چنانچه گفته ایم این اتفاق چند بار در طول روز می افتاد ، بنابراین شما می توانید از این اتفاق برای ایجاد ارتباط با کودک استفاده کنید.

در مورد نوزاد خود بدانید

تغییر پوشک یک فرصت عالی است، زمانی که شما می توانید سیگنال ها و نشانه های نوزاد خود را جذب کنید، با حرکت دادن، بلند کردن و لمس آنها، آنچه که برایشان طبیعی یا غیر طبیعی است را یاد می گیرید که این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا هرگونه تغییر در بدن شان که نیاز به توجه دارد را، رمزگشایی کنید.

ایجاد اعتماد

تعویض منظم پوشک باعث ایجاد ریتم در دنیای کودک شما می شود و آنها را آگاه می کند که جهان آنها قابل اعتماد و مطمئن است و مراقبت و لمس دوستانه و ملایم شما آنها را مورد احترام و ارزیابی قرار می دهد.

یادگیری تجربه برای کودک

هنگام تغییر پوشک بچه شما چیز های بسیار زیادی یاد می گیرد و زمانی است که آنها بدن خود را بدون هیچ گونه لباس می بینند. این فرصتی عالی است که آنها بتوانند یاد بگیرند که اندام خود را حرکت دهند و در طول این زمان، آنها نیز مخاطب صحبت های شما هستند و این بخش مهمی از روند توسعه زبان آنهاست و بخش مهمی از رابطه شما را تشکیل می دهد.

آنچه کودک احساس و فکر می کند

بسیاری از نوزادانی که فعال هستند، به پاکیزگی پوشک هایشان اهمیت نمی دهند و این موضوع برای آنها یک اولویت نیست.

پوشک ناخوشایند (اندازه مناسب یا سایز اشتباه) و یا جوش ها ممکن است دلیل آن باشد که کودک شما از عوض کردن پوشک متنفر است و شما باید کار هایی را انجام دهید که تعویض پوشک لذت بخش باشد.

دلایل گریه نوزاد هنگام تعویض پوشک

ایجاد کمی سرگرمی 

آواز خواندن، بازی کردن و غلغلک دادن و بعضی از سرگرمی ها ممکن است تعویض پوشک را برای شما و فرزندتان لذت بخش کند.

کودک خود را گرم نگهدارید

پوشک نوزاد خود را در ناحیه ای از خانه که گرمترین جا است، عوض کنید یا قسمت بالای بدنش را بپوشانید، که بعد پوشکش را عوض کنید.

در مورد اقدامات خود با کودکتان صحبت کنید

با آرامش و در حین انجام این کار دقیقا درباره اقدامات خود صحبت کنید، اطمینان حاصل کنید که به چشمشان نگاه می کنید و این موضوع به اینکه کودکتان مورد احترام قرار بگیرد کمک می کند.

یک دیدگاه دوست داشتنی ایجاد کنید

هنگام تغییر پوشک یک دیدگاه دوست داشتنی و آرام ایجاد کنید و میزی که روی آن پوشک کودکتان را عوض می کنید را کنار پنجره قرار دهید.

چند نفس عمیق بکشید

از آنجا که شما باید روزانه چند بار پوشک عوض کنید، ممکن است به یک کار معمول و یا حتی بدون هیچ زحمتی برای شما تبدیل شود و هنگامی که این کار برای شما معمول شد، پس از آن نیز کودک شما هم لذت می برد.

از برخی حواس پرتی ها استفاده کنید

می توانید یک چراغ قوه را به کودک خود بدهید و به او اجازه دهید با آن بازی کند، شما همچنین ممکن است یک سبد پر از اسباب بازی های جالب کوچک را فقط برای زمان عوض کردن پوشک نگه دارید و آنها را به کودک تان بدهید تا زمانی که پوشکشان را عوض کنید.

سعی کنید پوشک را ایستاده عوض کنید

در صورتی که پوشک کودک شما تنها خیس باشد، سعی کنید آنها را در حالی که ایستاده اند تغییر دهید، شما همچنین می توانید از پوشک های پیش ساخته که نیازی به گیره ندارند استفاده کنید. و در آخر هنگامی که کودکتان به اندازه کافی بزرگ شد میتوانید به آن آموزش های لازم برای استفاده از سرویس بهداشتی را بدهید.