چطور باطری ماشین شارژی مناسب را خریداری بکنم!

چطور باطری ماشین شارژی مناسب را خریداری بکنم!

                           

خرید باطری ماشین شارژی همواره یک چالش بزرگ برای افرادی که برای فرزندانشان ماشین شارژی خریداری کرده اند بوده و هست و خواهد بود. خیلی از کسانی یک ماشین شارژی داخل خانه اشان دارند اصلا نمی دانند که ماشین شارژی اشان چند موتوره هست یا اینکه چه نوع باطری ای در ماشینشان وجود دارد. البته جای نگرانی نیست ما در این جا قصد داریم یک راهنمایی مفصل در این خصوص داشته باشیم. خواندن این مقاله زیاد طول نمی کشد ولی اطلاعات خوبی به شما ارائه می دهد.

بعد از اینکه این مقاله را تا انتها بخوانید قادر خواهید بود انواع و اقسام باطری های ماشین شارژی را بدون اینکه نیاز باشید چیزی اضافی ای بخاطر بسپارید. همینطور براحتی می توانید نوع ماشین شارژی را تشخیص بدهد.

ماشین شارژی چیست؟

ماشین شارژی در واقع یک اسباب بازی برای کودکان است که با باطری قابل شارژ کار می کند. کودک در آن نشسته و بعد از روشن کردن آن با فشردن پدال گاز آن ماشین شروع به حرکت کرده و نهایت لذت را می برد. وقتی خراب می شود نیز باعث می شود اعصاب پدر و مادر بخاطر نداشتن راهی برای خلاصی از غرغر کردن کودک حسابی خراب بشود.

همه ماشین شارژی ها دارای باطری هستند که این باطری اغلب خراب شده یا بعد از مدتی فاسد می شوند. باطری هم مانند خیلی از اقلام تولیدی دیگر، زمان مصرف دارد که بعد از گذشتن زمان آن دیگر قابل استفاده نمی باشند. علت آن هم این است که سلولهای شارژی آنها دیگر توانایی بازگشت به حالت اول خود را ندارند. خوب اینجاست که بایستی باطری تعویض شود.

اولین سوالی که پیش می آید این است که باطری را اگر بخواهیم عوض کنیم بایستی مشابه آن را بخریم. در اینجا نیز اولین چیزی که باید بدانیم این است که باطری ماشین شارژی چند ولت و چند آمپر است.

البته این موضوع خیلی پیچیده نیست. کافیه که روی نوشته های باطری دقت کنیم. همیشه اولین پارامتری که با فونت بزرگ روی آن نوشته می شود ولتاژ کاری باطری است. که با علامت V نمایش داده می شود. ولتاژهای کاری باطری ماشین شارژی اغلب 6 ولت و 12 ولت است و خارج از این رنج باطری کلا ماشین شارژی نداریم. حداقل اینکه تا بحال ندیدیم.

پارامتر بعدی ای که باید در مورد باطری ماشین شارژی بندانیم میزان آمپراژ آن است که روی باطری با علامت A نشان داده شده است. هر چه آمپر باطری بالاتر باشد در واقع انگار مخزن بزرگتری دارد و مدت زمان بیشتری را به کودک شما اجازه بازی کردن می دهد. متداولا باطری ها دارای آمپراژ 4.5و 5.5و 7 و 9 و 12 آمپر هستند و خارج از این رنج باطری به درد ماشین شارژی نمی خورد.

خرید باطری ماشین - چطور باطری ماشین شارژی مناسب را خریداری بکنم!

حالا ممکن است سوال پیش بیاید که اگر بطور خیلی سریع بفهمیم باطری ماشین شارژی چند ولت است در پاسخ خیلی سریع می توانیم با دانستن این موضوع که ماشین شارژی تک موتوره است یا دو موتوره بفهمیم ولتاژ باطری چند ولت است. بطور کلی اغلب ماشینهای شارژی تک موتوره باطری 6 ولت استفاده می کنند و باطریهای ماشینهای شارژی دو موتوره هم اغلب 12 ولت است.

بطور خلاصه می توان متداول ترین باطری های ماشین شارژی را در ذیل لیست کرد

باطری 6 ولت 5 آمپر

باطری 6 ولت 7 آمپر

باطری 6 ولت 9 آمپر

باطری 12 ولت 5 آمپر

باطری 12 ولت 7 آمپر

باطری 12 ولت 9 آمپر

باطری هایی که در بالا ذکر شدند پرمصرف ترین ها در نوع خود هستند. البته ممکن است بخواهید باطری با آمپر بالاتر بگذارید که این موضوع به سلیقه خودتان بستگی دارد. قیمت باطری ماشین شارژی به آمپراژ آن بسیار وابسته است.

garanty.ir  - چطور باطری ماشین شارژی مناسب را خریداری بکنم!

حالا که شناخت متوسطی نسبت به این موضوع پیدا کردید، موضوع اصلی این است که در صورت لزوم این باطری را از کجا تهیه کنیم.

شرکت گارانتی با داشتن انواع و اقسام باتری ماشین شارژی گامی بزرگ در تامین باطری ماشین شارژی برداشته است بطوریکه در صورت مراجعه به این شرکت دست خالی برنخواهید گشت.

این شرکت با شماره تماس 02172036 واحد فروش باطری ماشین شارژی را راه اندازی کرده است ولی فروشگاه آنلاین هم دارد و در صورتیکه خارج از تهران هستید می توانید براحتی از وب سایت این شرکت خریداری کنید. وب سایت تعمیرات گارانتی نیز آماده فروش باطری ماشین شارژی است.

www.garanty.ir