8 مدل پرفروش جوراب زنانه و مردانه را با چه کفش و لباسی ست کنیم؟

8 مدل پرفروش جوراب زنانه و مردانه را با چه کفش و لباسی ست کنیم؟

درست است که انتخاب جوراب مناسب ، به اندازه ساخت موشک ، یک کار علمی و تخصصی نیست. ولی باید بدانید که بلندی، نوع و جنس جوراب ها ، نکات مهمی هستند. اگرچه ظاهرا انتخاب جوراب زنانه و مردانه خوب ، موضوعی جدی نباشد، ولی اگر به این موضوع دقت نکنید باید به ترک های پاها و وصله کردن جوراب های بدبو ، عادت کنید. لازم نیست بگویم که به فردی ناخوشایند، بدل خواهید شد. شاید نادیده گرفتن چنین نکته مهمی، عواقب بدتری را نیز به دنبال داشته باشد. امروزه ، همین جزییات کوچک، دنیایی از تفاوت ها را ایجاد می کنند. پس لازم است که حتی برای خرید جوراب زنانه و مردانه خود نیز سنگ تمام بگذارید.

تاریخچه جوراب

تاریخچه جوراب، خود به تنهایی حدیثی است مفصل. اولین بار جوراب را یونانی ها به پا کردن. در خانه به جای کفش،مردان جوراب های بلند و زنان جوراب های کوتاه به پا می کردند. پس از آنها ابتکار عمل به دست چینی ها و ژاپنی ها افتاد تا جوراب ساق کوتاه ابریشمی ببافند و درقرن ۱۲م، این جوراب ها به اروپا راه پیدا کردند.

جورابکشباف از سال ۱۵۴۵ مرسوم شد. و اولین ماشین کشبافی در سال ۱۵۸۹، توسط ویلیام لی که یک کشیش انگلیسی بود اختراع شد.

جوراب ابریشمی و جوراب نخی، از همان ابتدا مورد استقبال قرار گرفتند. اغلب زن ها زیر دامن و مردها با شلوارهای کوتاه را با جوراب ساق بلند می پوشیدند. از قرن ۱۸م به بعد شلوار بلند و جوراب کوتاه محبوب شدند که هنوز هم استفاده می شوند.

در سال ۱۹۴۰ اولین جوراب نایلونی در آمریکا به بازار آمد و بسیار پرطرفدار شد. به طوری که در همان سال اول ۶۴ میلیون جفت از آن به فروش رسید.

در قرن نوزدهم بود که جوراب نخی های ماشین بافت تولید شدند. بعد از جنگ جهانی اول و با مد شدن دامن های کوتاه، جوراب های ساق بلند جای خود را به ساق جورابی های نایلونی دادند.

فواید جوراب نخی

از زیبایی و مد که بگذریم، جوراب ها فواید دیگری هم دارند

گرم نگهداشتن پاها

احساس راحتی در کفش

تمیز ماندن پا

مصارف درمانی (جوراب واریس)

مد و فشن، روی جوراب ها هم تاثیر فراوان داشته اند. امروزه انواع جوراب ها و پاپوش ها برای ست کردن با انواع لباس ها در بازار موجودند. جوراب ها از زیبایی و فشن گرفته تا مصارف ورزشی و درمانی، کاربرد دارند.

برای مصارف طولانی مدت، بهتر است از جوراب نخی و یا جوراب نانو استفاده کنید. این نوع جوراب با جذب رطوبت، به حفظ سلامت و لطافت پا، احساس راحتی و جلوگیری از بوی بد کمک می کنند.تنوع طرح و رنگ در جوراب نخی بسیار زیاد است. این جوراب ها با تراکم های مختلف تولید می شوند که برای هر فصل می توان جوراب نخی مناسب یافت.

انواع مدل های جوراب زنانه و مردانه زوین

در این بخش ابتدا به انواع جوراب زنانه و جوراب مردانه و چگونگی ست کردن آنها می پردازیم.

جوراب مچی

جوراب ساق کوتاه

جوراب ساقدار

جوراب سه ربع

جوراب زیر زانو

جوراب روی زانو

جوراب ساق بلند یا جوراب بالا زانو

جوراب روفرشی یا جوراب کالج

۱)جوراب مچی زنانه و مردانه

جوراب مچی زنانه

اگر نمی دانید با کفش های راحتی ، ساق کوتاه ، کتانی و یا کژوال چه جورابی بپوشید و یا تنها به دنبال جورابی برای حفظ سلامت پاهای خود هستید، جوراب مچی بهترین گزینه است. همان طور که از اسم جوراب مچی بر می آید، تنها تا قوزک پا را پوشش می دهد و برای موقعیت ها و استایل های غیر رسمی مناسب است. همچنین این جوراب ها خیلی شیک و برازنده به نظر می رسند. پیشنهاد فروشگاه زوین در فصل تابستان جوراب مچی زنانه و مردانه می باشد که بهترین گزینه برایخرید جوراب در فصل تابستان می باشد.

کی و کجا بپوشیم: با کفش های کوتاه ، کتانی و اسپرت و نیز برای ورزش و پیاده روی و استفاده در خانه و غیره.

چه کسانی بپوشند : جوراب مچی هم برای خانم ها و هم آقایان و بچه ها مناسب است.

۲)جوراب ساق کوتاه زنانه و مردانه

جوراب ساق کوتاه زنانه

جوراب ساق کوتاه کمی از جوراب مچی بلند تر است و تا بالای مچ و کمی از ساق پا را می پوشاند.جوراب ساق کوتاه و یا سه پاشنه به خوبی از پا در برابر آسیب کفش ها و جلوگیری از ایجاد تاول در پشت پاها کمک می کنند. آقایان از این جوراب برای موقعیت های رسمی استفاده می کنند. خانم ها ، بیشتر برای محافظت از پاهایشان جوراب ساق کوتاه می پوشند.

کی و کجا بپوشیم: در موقعیت های غیر رسمی. البته آقایان می توانند جوراب ساق کوتاه مردانه را با کفش های رسمی نیز ست کنند. ولی خانم ها معمولا جوراب کوتاه زنانه را با کفش های کتانی و ورزشی می پوشند.

چه کسانی بپوشند: بنابر موقعیت و نوع استفاده ، هم برای آقایان و هم خانم ها مناسب است.

۳)جوراب ساق دار یا نیم ساق زنانه و مردانه

جوراب ساقدار مردانه

جوراب ساقدار یا نیم ساق بیشتر برای فصول سرد به همراه نیم بوت و چکمه و یا برای فعالیت های ورزشی چون پیاده روی و دویدن کاربرد دارند. البته از زمانی که شلوار های کوتاه و گشاد جین ترند شده اند، ست کردن این جوراب خصوصا با شلوار های زنانه نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بلندی ساق این جوراب متناسب با قد شما بین ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر است و تا نیمه ساق پا را می پوشاند. جوراب ساقدار به خوبی از پاها محافظت می کنند. جوراب نیم ساق زنانه و جوراب نیم ساق مردانه با کیفیت را از زوین تهیه کنید.

کی و کجا بپوشیم: جوراب های ساقدار زنانه برای استفاده با کفش های غیر رسمی و کتانی و فعالیت های ورزشی و استایل اسپرت و یا در خانه برای فصول سرد مناسب اند. جوراب های ساقدار مردانه را علاوه بر گزینه های ذکر شده، می توان با استایل و کفش مجلسی و رسمی نیز استفاده کرد.

چه کسانی بپوشند: جوراب ساقدار، جورابی زنانه و مردانه است.

۴)جوراب سه ربع

جوراب سه ربع تا بالای ماهیچه ساق را پوشش می دهد. البته نه کاملا و از جوراب زیر زانو کوتاه تر است. این جوراب ، اغلب به صورت حوله ای و یا پشمی تولید می شود تا در فصول سرد پاها را به خوبی گرم نگهدارد، خصوصا برای افرادی که در این فصول فعالیت های ورزشی دارند. البته جوراب های سه ربع زنانه توری یا ابریشمی نیز تولید می شوند و بسیار پرفروش هستند.

کی و کجا بپوشیم: جوراب سه ربع نخی مردانه را با کفش های اسپرت و ورزشی و حتی لباس های مجلسی می توان ست کرد. جوراب های سه ربع زنانه توری و نایلونی یا به عبارتی پاریزین و شیشه ای را می توان با لباس های بلند مجلسی پوشید. جوراب سه ربع حوله ای و پشمی بهترین گزینه برای فصول سرد و بوت های زیر زانو هستند.

چه کسانی بپوشند:جوراب های سه ربع نخی و حوله ای و یا پشمی ، هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب هستند. ولی جوراب های توری و نایلونی سه ربع ، زنانه هستند.

۵)جوراب زیر زانو

جوراب زیر زانو تمام ساق پا و گاهی حتی زانو را هم می پوشانند. این جوراب بلند ، بیشتر در بین ورزشکاران حرفه ای استفاده می شود. به این دلیل که این مدل جوراب به خوبی از زانو و ساق پا محافظت می کند.

کی و کجا بپوشیم:با کفش های کتانی و ورزشی. این جوراب بیشتر برای فعالیت های ورزشی خصوصا در فضای باز. پوشیدن جوراب های زیر زانوی زنانه با جوراب شلواری فیش نت و یا دامن های کوتاه یک استایل فانتزی جذاب را می سازد.

چه کسانی بپوشند:بیشتر آقایان و ورزشکاران مشتری این نوع جوراب هستند.

۶)جوراب روی زانو

جوراب روی زانو را معمولا خانم ها در فصل زمستان همراه با بوت های بلند می پوشند. این جوراب به عنوان یک لایه اضافه برای گرم نگهداشتن پاها بسیار عالی است. در اغلب کشورها ، جوراب روی زانو ، بخشی از یونیفورم نیروی هوایی و کارکنان بیمارستان و حتی مدارس است.

کجا و کِی بپوشید: کفش های ورزش و بوت ها. جوراب روی زانو را می توانید همراه بوت ها و هنگام فعالیت های ورزشی استفاده کنید. از آنجا که سرما به مفاصل آسیب می رساند، پوشیدن این جوراب در فصول سرد، حتی در خانه، از این آسیب ها جلوگیری می کند.

چه کسانی بپوشند: خانم ها و آقایان

۷)جوراب بالای زانو یا ساق بلند

جوراب ساق بلند بالای زانو زنانه

اولین چیزی که با دیدن جوراب های بالا زانو به ذهنم خطور می کند، استایل جذاب زن ها و مردهای اسکاتلندی با دامن های معروفشان هستند. جوراب بالا زانو تا بالای زانو و نیمه های ران می رسد. بلندی ساق این جوراب ها حدود ۶۵ سانتیمتر است. جوراب ساق بلند ،انتخابی عالی برای ست کردن با دامن های کوتاه زنانه هستند. اگر می خواهید که استایلی فانتزی تر داشته باشید، می توانید از جوراب های بلند طرح دار استفاده کنید. جوراب های بالا زانوی مجلسی زنانه هم وجود دارند. از این دست جوراب می توان به جوراب های لمه ای یا توری و یا شیشه ای بلند اشاره کرد. برای تهیه جوراب ساق بلند بالا زانو زنانه به فروشگاه زوین سربزنید.

کی و کجا بپوشید: جوراب بالا زانو را می توان با کفش های اسپرت و کتانی ست کرد. البته این جوراب های زنانه همراه با بوت ها و نیم بوت ها نیز بسیار شیک خواهد بود. جوراب بالا زانوی مجلسی را با کفش ها و لباس های مجلسی کوتاه و بلند می توان ست کرد.

چه کسانی بپوشند: جوراب های بالا زانو را بیشتر خانم ها استفاده می کنند. ولی جوراب های ساق بلند مردانه نخی و حوله ای هم وجود دارند که مناسب مناطق خیلی سرد هستند.

۸)جوراب کالج یا روفرشی

جوراب کالج زنانه

پوشیدن کفش بدون جوراب ، یکی از بدترین و گاهی دردناک ترین تجربه های هر فردی است. با ظهور کفش های کالج و عروسکی ، نیاز به جورابی که از این مدل کفش ها بیرون نمانند، بیشتر احساس می شد. از این رو طراحان تولیدی های جوراب رو به تولید جوراب کالج آوردند. این جوراب ها نه تنها با کفش بلکه به تنهایی و به عنوان جوراب روفرشی نیز قابل استفاده هستند. در فصول گرم برای احساس راحتی و جلوگیری از تعریف پا در کفش های تابستانی انتخاب مناسبی هستند. این جوراب ها بسیار خوب و پرکاربرد هستند و سعی کنید همواره چند جفت از آنها را داشته باشید. جوراب کالج دخترانه زوین از بهترین کیفیت و حسن زیبایی دارا می باشد.

کی و کجا بپوشیم: همراه با کفش های کالج ، عروسکی و یا در فصول گرم در خانه

چه کسانی بپوشند: هم برای خانم ها و هم آقایان واجب است!!.

فروشگاه زوین جهت رفاه حال هم وطنان عزیز در این ایام کرونایی بخشی از پوشاک و ملزومات ضروری افراد را با امکان خرید اینترنتی و ارسال رایگان به سراسر کشور فراهم کرده است جهت خرید حتما به سایت زوین سربزنید؛ باشد که همه مردم خوبسرزمینمان و سراسر دنیا در سلامت کامل باشند.

منبع: مجله زوین