ایده های جذاب برای مراسم عقد و عروسی در فضای باز

ایده های جذاب برای مراسم عقد و عروسی در فضای باز

همانطور که می‌دانید با توجه به شرایط حاکم و شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از عروس و داماد و زوج‌های جوان برای برگزاری مراسم‌های عقد و عروسی خود به مشکلات زیادی روبه‌رو شده‌اند که در حقیقت می‌توان گفت راه حل جامع و کاملا بی‌نقصی نیز نمی‌توان برای این منظور در نظر داشت.

اما با توجه به تعداد زیاد درخواست‌های عروس و دامادها و زوج‌های جوان که قصد برگزاری مراسم عقد و عروسی خود را در این ایام دارند باید گفت که می‌توان با در نظر داشتن خطرات این موضوع راه خوبی را به این دسته از زوج‌های جوان پیشنهاد کرد.

همانطور که در مقالات گذشته درباره آن به خوبی صحبت شده است برگزاری مراسم عقد و عروسی در فضای باز مثل باغ تالار یا مجموعه که فضای باز داشته باشد را می‌توان یکی از مورد علاقه‌ترین روش‌های برگزاری این نوع مراسم‌ها در نزد عروس و دامادها و به کلی همه زوج‌های جوان دانست.

همچنین باید در نظر گرفت که این موضوع را نمی‌توان به صورت کامل و دقیق برای تمامی کسانی که قصد برگزاری مراسم و جشن عقد و عروسی را دارند ایمن و بدون هیچ مشکلی پنداشت اما می‌توان از آن به عنوان راه‌حلی برای برگزاری مراسم عقد و عروسی در کرونا و این چنین شرایطی در نظر گرفت.

برگزاری مراسم عقد در محضر ازدواج و فضای باز

همانطور که گفته شد برگزاری مراسم عقد و عروسی را در این یک سال اخیر می‌توان یکی از بزرگترین مشکلات هر عروس و دامادی تلقی کرد و به نوعی می‌توان گفت هر زوج جوانی که قصد برگزاری مراسم عقد و عروسی خود را داشته باشند باید در نظر بگیرند که کرونا تا حد بسیار زیادی آن ها را متوقف خواهد کرد.

زیرا با تعطیل شدن چندین و چند باره‌ی باغ تالارها، سالن عقد ها و محضر های ازدواج تهران دیگر خیلی کم می‌توان مکان مناسبی را برای برگزاری اینگونه مراسم‌ها و جشن‌ها پیدا مرد تا بتوان حداقل تا حدی از خطرات احتمالی ویروس کرونا در امان ماند.

به همین دلیل بهتر است تا با در نظر گفتن این موضوعات به بهترین شکل برنامه‌ریزی صحیح و درستی را به خوبی انجام داد و به همین منظور می‌توانید به مقالات گذشته ما که درباره این نکته بسیار به آنددر آن مقاله‌ها اشاره شده است اطلاعات زیاد و کاربردی را در این راستا به دست بیاورید.

برگزاری مراسم عقد، نامزدی و عروسی در سالن عقد فضای باز یا سالن عقدی که فضای باز داشته باشد و یا روف گاردن یک مجموعه را همان طور که به آن اشاره شد می‌توان ایمن‌ترین و بهترین راه حل برای برگزای چنین مراسم‌هایی دانست و به کمک مزیت‌های زیادی که در دل خود دارد می‌توان در همین شرایط نیز مراسم و جشن ایده‌آل و خاطره‌انگیزی را با همسر خود در اولین شب زندگی مشترک تجربه کرد.

شاید در نگاه اول این‌طور به نظر برسد که برگزاری مراسم عقد و عروسی در فضای باز و باغ تالار را نمی‌توان از بسیاری از جهات راه حل خوبی به این جهت دانست اما باید گفت که این موضوع را نیز تا حدی نمی‌توان نادیده گرفت و خیلی پر بی‌راه هم نیست اما باید در نظر داشت که در این شرایط حال حاضر و با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور این راه تنها راه تقریبا ایمن و مناسب‌تر برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی است زیرا از از جهات مختلفی مزیت‌هایی را شامل می‌شود که در کمتر پیشنهاد ها و انتخاب‌های دیگر می‌توان یافت.

شرایط بوجود آمده به دلیل همه گیری ویروس کرونا باعث شده تا اقبال عموم نسبت به برگزاری مراسمات جشن عقد و عروسی در فضای باز مثل سالن عقد، باغ تالار و روف گاردن بیشتر شود و خانواده ها تمایل بیشتری نسبت به برگزاری چنین مراسمی داشته باشند. این موضوع از نگاهی می تواند یک چالش به شمار آید چرا که بسیاری از مهمانان شما در مراسم شما شرکت نمی کنند و شما تالار یا فضایی که همواره از گذشته در ذهن داشته اید را نمی توانید برای مراسم عقد یا عروسی خود انتخاب نمایید و عدم حضور مهمانان شما شاید برای شما سنگین باشد. از طرفی می توان به این موقعیت به چشم یک فرصت نگاه کرد. شما با برگزاری یک مراسم عروسی شیک و زیبا در فضای باز می توانید لحظات شیرین و به یادماندنی را برای خود و حاضران در مراسم خود رقم بزنید. 

از آنجا که در چنین شرایطی تعداد مهمانان شما کمتر می شود در هزینه های شما نیز صرفه جویی می شود. ایده دیگری که می توان در این شرایط داد با توجه به کم شدن تعداد مهمان های حاضر در مراسم شما مراسمی مجلل و شیک تر با همان بودجه و هزینه  ای که مد نظر داشته اید برگزار نمایید . در این صورت هم رضایت شما هم مهمانان شما تامین خواهد شد و از همه مهمتر لحظات زیبا و به یادماندنی که در این مراسم داشته اید را در قاب تصویر و فیلم ثبت نموده اید و هر زمان که فیلم ها و عکس های ثبت شده در مراسم عقد، نامزدی یا عروسی تان ثبت نموده اید را ملاحظه نمایید لذت خواهید برد و هیچ‌وقت غبطه و حسرت شرایط بوجود آمده را نمیخورید بلکه از آن به بهترین نحو بهره برده اید.

انتخاب سالن عقد و محضر عقد مناسب

با توجه به موضوعات گفته شده باید در نظر داشت که عروس و دامادها و در کل تمامی زوج‌های جوانی که قصد برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی در وضعیت همراه با کرونا را دارند باید قبل از هر چیز به یک برنامه‌یزی کامل و جامع در این رابطه برسند.

این برنامه‌ریزی در حقیقت سبب می‌شود که عروس داماد و زوج‌های جوان برای انتخاب یک سالن عقد فضای باز یا محضر عقدی همراه با فضای باز، گزینه‌های زیادی را بتوانند به ساده‌ترین حالت ممکن تحلیل و بررسی کنند و از میان آن ها بهترین گزینه را با اطمینان کامل انتخاب کنند.

همچنین برنامه‌ریزی باعث می‌شود تا برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی اگر همراه با میهمانان بسیار زیادی است عروس و داماد بتوانند تا به بهترین شکل مراسم خود را به خوبی مدیریت کرده  و در نتیجه جشن ایده‌آل و خوبی را بتوانند که رقم بزنند.

در انتخاب یک سالن عقد باید دقت داشته باشید که مجموعه انتخابی شما اکسسوری ها و تجهیزات کامل جهت میزبانی مراسم شما را داشته باشد. ظروف و تجهیزات یک مجموعه برای میزبانی از مراسم می تواند بسیار مهم و ضروری باشد و باعث زیبایی و جذابیت بیشتر مجلس شما شود. 

سفره عقدی که سالن و محضر انتخابی شما خواهد داشت را بررسی کنید که بر اساس سلیقه و معیار شماست ؟ ممکن است برخی از افراد سفره عقدهای سنتی و به سبک قدیمی را دوست داشته باشند و برخی دیگر سفره عقد های مدرن و به روز. هر کدام از آنها زیبایی های خود را دارند ولی مهم سبک و استایل شما و البته سلیقه شماست که چه نوع کاری را می پسندید ؟

در همین راستا باید توجه کرد که برنامه‌ریزی خوب و صحیح برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی می‌تواند مزیت‌های زیاد دیگری نیز داشته باشد که از جمله آن ها می‌توان به تسریع زمان انتخاب یک تالار و یا محضر عقد مناسب اشاره کرد که در این موضوع عروس و داماد می‌توانند توسط آن مکان کاملا مناسب و خوب را به درستی انتخاب کنند.

شرایط انتخاب سالن عقد مناسب با یاغ تالار

همانطور که می‌دانید انتخاب یک باغ تالار یا سالن عقد مناسب و سالن عقد خوبی که بتوان از هر نظر به آن اعتماد داشت یکی از موضوعاتی است باید هر عروس و داماد و زوج جوانی که قصد برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود را دارند باید به خوبی به آن توجه کرده و تمامی موضوعاتی را که به آن مرتبط هستند را به خوبی آن ها را در نظر داشته باشند.

به همین جهت در چند مقاله قبلی به طور مفصلددرباره این موضوع صحبت شد و سعی کردیم که در خلال توضیحات معیارهای متنوع و زیادی را برای انتخاب یک سالن عقد و یا محضر عقد مناسب به عروس و دامادهای محترم ارائه کنیم.

در حقیقت این امر تا جایی می‌تواند نزد عروس و داماد‌ها و زوج‌های جوان از اهمیت بالایی برخوردار باشد که بسیاری از آن ها ترجیح می‌دهند تا از ماه‌ها جلوتر به این موضوع توجه کرده و تمامی انتخاب‌ها را به خوبی از نظر بگذرانند.

اما باید گفت که انتخاب یک سالن عقد و محضر عقد همانطور که به آن اشاره شد با توجه به شیوع ویروس کرونا معیارهای خاص و زیادی را شامل می‌شود که باید به خوبی آن ها را در نظر گرفت و به آن ها توجه داشت.

در ادامه مقاله سعی می‌کنیم تا بهترین ویژگی‌ها و معیارهایی که باید به توسط آن ها کیفیت یک سالن عقد فضای باز و محضر عقد فضای باز را سنجید و عروس و دامادها بتوانند در همین راستا برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی خود بهترین انتخاب ممکن را داشته باشند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی:

در حقیقت شاید بتوان این موضوع را با توجه به وضعیت فعلی کشور و شیوع ویروس کرونا در بین مردم یکی از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین موضوعاتی دانست که باید عروس و دامادها و به کلی تمامی زوج‌های جوان به آن توجه کرده و آن را معیار دقیقی برای سنجش کیفیت یک سالن عقد و یا محضر عقد فضای باز در نظر بگیرند.

همچنین یکی از لزوماتی که در این شرایط هر خانواده و عروس و دامادی باید به خوبی به آن آگاه باشند همین وضعیت کنونی کرونا در کشور است که زوج‌های جوان باید با توجه به این موضوع توجه ویژه و خاصی به این معیار به خصوص داشته باشند و به نوعی می‌توان در این شرایط آن را مهم‌ترین موضوع برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی در کرونا دانست.

تشریفات عروسی دکوراسیون و چیدمان باغ تالار و مجموعه انتخابی

یکی دیگر از موضوعاتی که از اهمیت زیادی برای برگزاری مراسم عقد در فضای باز برخوردار است و می‌توان گفت که هر عروس و دامادی در نگاه اول به آن توجه خاصی می‌کند. همچنین باید توجه داشته باشید، که تشریفات عروسی  دکوراسیون می‌تواند از جمله موضوعاتی باشد که زیبایی و جلوه جشن و برگزاری مراسم شما را به عهده می‌گیرد و به همین جهت هم می‌توان گفت که از اهمیت زیادی نیز برخوردار است.

پرسنل و خدمات برگزاری عقد در فضای باز:

یکی از موضوعات حساسی که در برگزاری مراسم عقد در فضای باز باید توجه ویژه‌ای نیز به آن داشت و باید از اهیمت بالایی نزد عروس و داماد برخوردار باشد کیفیت پرسنل و کادری است که می‌تواند به تنهایی از نکات حیاتی و ماندگار برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی شما باشد.

این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که  میهمانان شما در حقیقت رکن اساسی و مهم برگزاری مراسم عقد در فضای بازتان به شمار می‌روند و از همین جهت هم باید پرسنل و کادری که پذیرایی از آن ها را به عهده دارند نهایت دقت و ظرافت را در پذیرایی از آن ها باید خرج کنند.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد برگزاری مراسم عقد در فضای باز را می‌توان به نوعی یکی از بهترین راه‌حل‌های برگزاری چنین جشن‌هایی دانست و در هر حقیقت همانطور که اشاره شد عروس و دامادها و زوج‌های جوان اما باید در پیرو این موضوع به مواردی که به آن ها اشاره شد توجه زیادی داشته باشند.

 در واقع این شرایط باعث شده است تا عروس و دامادها و در کل زوج‌های جوانی که می‌خواهند مراسم عقد خود را زودتر برگزار کنند موانع زیادی را در پیش روی خود ببینند و به همین جهت طی این مقاله سعی شد تا بهترین راه‌حل فعای را برای برگزاری مراسم عقد و جشن عروسی در کرونا را به عروس و دامادهای محترم پیشنهاد دهیم تا شاید کسانی که قصد دارند تا در این شرایط به برگزاری مراسم خود مشغول شوند بتوانند با درک درستی از این موضوع دست به برگزاری آن بزنند.

همچنین عروس و دامادهای محترم و تمامی زوج‌های جوان می‌توانند با مراجعه به وبسایت تالارکده به نشانی https://www.talarkadeh.com/  و مقالات زیادی که در این رابطه منتشر شده‌اند اطلاعات جامع‌تر و بیشتری نسبت به این موضوع یعنی برگزاری مراسم عقد در فضای باز کسب کنند.

با ارزوی خوشبختی برای زوج های جوان