دیوارپوش چوبی سنتی اصفهان

دیوارپوش چوبی سنتی اصفهان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در اکثر لوازم الکترونیکی و ساختمانی ایده های جذابی را مهندسین طراحی کردند که یکی از این طرحها جایگزین کردن دیوارپوش چوبی با کاغذ دیواری است که این محصول جدید بیشتر از رنگ سفید استفاده می کنند و قیمت آن با توجه با سایر محصولات ارزان است.

در واقع دیوارپوش به معنای پوشاندن دیوار به وسیله پنلهای دیواری است که در واقع می توانید با تنوع بالا در طراحی و سایزهای مختلف مراحل نصب را انجام دهید که این موضوع جنبه زیبا شناسی دارد به همین علت، این طرح جدید با استقبال عموم مواجه شده است.

دیوارپوش چوبی همانطور که در سایت آراد برندینگ به آن اشاره شده است ویژگیهای خاصی دارد که می توان به نصب با تکنیک فیتینگ، استفاده از رنگ مقاوم در برابر رطوبت، طراحی در سبک کلاستیک و مدرن، اجرای دیوارپوش و ساخت دیوارپوش از جنس چوب یا ام دی اف اشاره کرد

بطور کل انواع دیوارپوش برای سلایق مردم تولید می شود که می توان به دیوارپوش چوبی، دیوارپوش پی وی سی، دیوارپوش ام دی اف، دیوارپوش آجری و دیوارپوش سنگی می توان اشاره کرد.

بطوری مثال دیوارپوش چوبی از انواع طرحهای سه بعدی و تخته ای و غیره ساخته می شود که بیشترین گونه ها از درخت افرا، سرو، بلوط و توسکا استفاده می شود که همین علت یکی از دلایلی است که قیمت بالا و فضای لوکس دارد.

به همین دلیل است که دیوارپوش چوبی یکی از طراحیهای نوین به شمار می رود و برای افرای که می خواهند خانه ای لوکس و مدرنی داشته باشد ساخته می شود.

دیوارپوش چوبی سنتی

در زمانهای گذشته از متریالی برای ساخت دیوارپوش استفاده می کردند که بطور کلی به آنها دیوارپوش چوبی سنتی نیز می گویند که مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که در ادامه به آن می پردازیم.

روکشهای چوبی بسیاری در بازار وجود دارد از جمله چوبهایی که معمولا برای روکش، دیوارپوش و کفپوش استفاده می شود می توان به: کاج، صنوبر، گردو، صنوبر داگلاس، راش، ساج، بامبو و غیره اشاره کرد، چه آنها را خام با رنگ طبیعی خود رها کنید، چه لکه دار، چه کهنه یا رنگ آمیزی شده باشد، روکشهای چوبی زیادی برای پوشاندن و تزئین دیوارها و دکوراسیون داخلی شما به طور کلی وجود دارد

image002 2 - دیوارپوش چوبی سنتی اصفهان

پانلهای جدا شده، برس خورده یا خشن، خام، رنگ شده، لاک زده یا لکه دار رایج ترین پوشش دیوار چوبی است، در حالت طبیعی خود باقی مانده است، لمسی معتبر برای تزئین داخلی شما به ارمغان می آورد، دیوارپوش چوبی سنتی را می توان البته برای نمایاندن بهتر دانه های چوب یا سفارشی کردن رنگ با لاک، لکه یا رنگ تمام کرد، رنگ آمیزی مجدد صفحات چوبی با سایه های متعددی امکان پذیر است که سبکی کاملا متفاوت به اتاق ارائه می دهد، توجه داشته باشید که پوشش پی وی سی چسب یا گیره ای نیز وجود دارد که به راحتی نصب می شود و می تواند الگوی چوبی بدلی داشته باشد.

کدام گونه چوب را برای فضای داخلی خانه می توان انتخاب کرد، کلاسهای ماندگاری: کلاسهای دوام تابعی از مقاومت چوب در برابر خطرات بیولوژیکی است که به دو دسته زیر تقسیم می شوند: دوام در برابر موریانه ها، دوام در برابر حشرات دارای لارو گزیلوفاژ (سوسک برج جدی یا سوسک)

اصفهان دیوار پوش چوبی

به واسطه طرح و رنگ های متنوع ای که دیوارپوش چوبی اصفهان دارند محدودیتی در استفاده وکاربرد ندارند و در هر جایی اعم از بیمارستان، منازل مسکونی، ادارات، سازمانها، ساختمانهای تجاری و غیره کاربرد دارند.

از جمله کاربردهای دیوارپوشها در دفاتر اداری و تجاری می باشد که این مکانها به علت لوکس بودن باید از دیوارپوشهایی با بهترین متریال و طرح و رنگ استفاده شود تا اصالت، لوکس بودن و زیبایی خود را به خوبی جلوه دهد و از همه مهمتر به سبب حساس بودن کارهای اداری سکوت محض باید در این دفاتر حاکم باشد، از این رو حتما این دیوارپوشها باید از جنس چوبی و عایق صدا باشند.

برخی از افراد علاقه زیادی به نصب تلویزیون بر روی دیوار دارند که باز هم این دیوارپوشها با زیبایی خود به این بخش از خانه جلوه خیره کننده ای می بخشند

image003 1 - دیوارپوش چوبی سنتی اصفهان

اتاق خواب مکانی است بعد از یک روز شلوغ و پر سر و صدا به آن پناه می برید و برای خواب باید فضایی آرام و محیطی ساکت و آرامش بخش و همچنین دمای مطلوب باشد پس دقت در طرح و عایق حرارتی بودن این محصولات برای اصفهان دیوار پوش چوبی اتاق خواب امری ضروری است.

راهروها نیز اولین مکانی هستند که در بدو ورود به ساختمانی در آن پا می گذاریم این مکانها بسیار پر رفت و آمد بوده و نظافت آسان آن شرط اساسی می باشد و همچنین باید حس خوبی را به همه القا کنند، با خرید و نصب دیوارپوشهای چوبی هر دو موضوع اعمال می شود