راهنمای خرید تشک خوشخواب

راهنمای خرید تشک خوشخواب

تشکیکی از مهم ترین اقلامی است که باید با دقت زیادی در خرید آن دقت کنید.

 از آنجایی که انسان ها به طور متوسط ​​8 ساعت در روز را به خواب و استراحت می گذرانند، پس باید تشکی بخرند که سلامت او را تضمین کند.

راهنمای خرید تشک

هر فردی باید با توجه به وزن و قد خود تشک بخرد در غیر این صورت خرید تشک نامناسب ممکن است به کمر و گردن او آسیب برساند.

برخی افراد فکر می کنند که هر چه تشک نرم تر باشد، بهتر است و می توانند با آرامش بیشتری روی آن بخوابند. این تصور اشتباه است و به طور کلی باید بدانید که تشک خیلی نرم یا خیلی سفت نیز به شما آسیب می رساند. سعی کنید تشکی بخرید که از گردن و پشت شما حمایت کند و بدن شما را به صورت ارگونومیک در بهترین موقعیت قرار دهد. پیشنهاد ما به شما تشک سوپر کلاس هارد خوشخواب می باشد.

انواع تشک

شاید برای خرید تشک ایرانییا خارجی با وجود کیفیت بالای محصولات خارجی مردد باشید، بدانید که شرکت های تشک داخلی تشک های مرغوب و استانداردهای بین المللی را نیز تولید می کنند تا به راحتی به آنها اعتماد کنید.

در نهایتیک تشک با ارتفاع مناسب بخرید، ارتفاع تشک را از بالای تخت اندازه بگیرید و از خرید تشک با ارتفاع زیاد خودداری کنید، ارتفاع در کیفیت تاثیری ندارد.

برای اینکه تشک مناسب خود را بخرید ابتدا باید انواع تشک را بشناسید.

تشک فنری

تشک های فنر متصل، این تشک ها به گونه ای طراحی شده اند که فنرهای آن ها کاملا به هم متصل می شوند. تشک های فنری به نرمی و راحتی معروف هستند و کسانی که مشکل مفصلی ندارند به راحتی می توانند از آن استفاده کنند و خوابی آرام را تجربه کنند.

این تشک ها برای افرادی که می خواهند با هم روییک تخت بخوابند توصیه نمی شود. زیرا فشار وزن یکی از آنها باعث حرکت قسمت دیگر تشک می شود. علاوه بر این فنرها پس از مدتی استفاده می توانند تغییر شکل داده و اصطکاک ایجاد کنند که باعث ایجاد صدا نیز می شود.

تشک های فنر جدا به تشک هایی گفته می شود که فنرها در آنها با فاصله از یکدیگر نصب می شوند، بنابراین این تشک ها معایب تشک های فنری پیوندی را ندارند.

جدا شدن فنرها از یکدیگر باعث افزایش خاصیت ارگونومیکی و حمایت بیشتر از گردن و ستون فقرات فرد می شود، بنابراین این تشک ها از نظر پزشکی بسیار بهتر هستند. علاوه بر این به دلیل جریان هوای داخل تشک، این تشک ها ضد حساسیت و ضد باکتری هستند.

تشک مموری فوم

مموری فوم نوعی فوم است که با حرارت و فشار تغییر شکل می دهد.

این ویژگی باعث می شود که فوم با فرم بدن شما مطابقت داشته باشد و از ستون فقرات و گردن شما محافظت کند و همچنین این ویژگی باعث تسهیل خون رسانی به اندام های بدن می شود.

نکته دیگر اینکه در مدل دو نفره این تشک هنگام جابجایی از یک قسمت تشک به قسمت های دیگر شبیه تشک فنری مجزا نیست.

تشک بادی

تشک های بادی به راحتی توسط پمپ باد قابل حمل و باد می باشند. این تشک ها به شما این امکان را می دهند که با افزایش و کاهش میزان هوای داخل، استحکام و نرمی آن را تنظیم کنید. تشک بادی بر خلاف سایر تشک ها در فصل گرما آزارتان نمی دهد و خوابی راحت را برایتان به ارمغان می آورد.

تشک های آبی

تشک های آبی تشک هایی هستند که علاوه بر کف حاوی آب هستند، آب خاصیت درمانی دارد و این تشک ها برای کسانی که کمردرد و گرفتگی عضلات دارند بسیار مفید است و نکته دیگر اینکه می توانید دمای این تشک ها را تنظیم کنید و اگر مثلا ، بیشتر درد می کند، از خوابیدن روی تشک گرم لذت ببرید.

تشک لاتکس

تشک لاتکس مانند یک تشک معمولی است، با این تفاوت که حاوی لاتکس است. لاتکس مانند مموری فوم عمل می کند، با این تفاوت که انعطاف پذیرتر و بهتر از مموری فوم است.

تشک نوزاد دختر و پسر

یکی از اقلام مهم و ضروری سیسمونی تشک و لحاف کودک است. برای خرید این اقلام باید بسیار حساس باشید. پتو ای که روی آنها را می پوشاند باید بسیار نرم و تشک نوزاد سفت باشد تا کودک این کار را نکند، در ضمن روکش آن نیز باید بسیار سبک باشد.

یک تشک یک نفره بخرید

تشک هاییک نفره دارای ابعادی بین 90*200 تا 120*200 می باشد. برای خرید تشک یک نفره باید به وزن و وضعیت سلامت فرد توجه کنید تا ببینید از بین تشک هایی که در بالا به آنها اشاره شد کدام مدل برای شما مناسب است.

یک تشک دو نفره بخرید

کالای خواب بی کیفیت نخرید !اگر قصد داریدمخصوصاً در فروشگاه اینترنتی کالای خواب که در آن می توانید مدل های مختلف را در دسته بندی های مختلف سرویس خواب، سرویس خواب یک نفره، سرویس خواب دو نفره، سرویس خواب دو طبقه، سرویس خواب نوزاد و نوجوان و انواع آن پیدا کنید.