7 کاری که باید برای رسیدن به هدفت انجامش ندی!

7 کاری که باید برای رسیدن به هدفت انجامش ندی!

هر چیزی هزینه ای دارد و این هزینه ها صرفا مادی محسوب نمی شوند. همه انسان ها هدف ها و آرزو هایی را دارند و در ذهن خودشان دائم در حال تصورات هستند. اما واقعا از تمام جمعیت کره زمین، چند نفر می توانند به هدف های مورد علاقه خود برسند؟ چند نفر می توانند نهایتا تمام تصورات خود را به واقعیت تبدیل کنند؟؟
جوابش را همه ما میدانیم و نیاز به فکر کردن نیست. از همه انسان هایی که به دنیا می آیند و برای خود هدف گذاری می کنند، تنها عده کمی می توانند ادامه زندگی شان را با تحقق این هدف ها سپری کنند.


چرا همه موفق نمیشوند؟


به این علت که فعالیت های آنان نتیجه عکس با هدفی دارد که انتخاب شده است. پس با وجود این رفتار ها، هیچ گاه هدف نهایی اتفاق نمی افتد و در نهایت به صورت یک آرزو باقی می ماند. ممکن است بسیاری از افراد این دلایل را بدانند اما نتوانند به آن عمل کنند چرا که هنوز به صورت جدی به حذف کردن آن ها اقدام نکرده اند.
ارتباط و رفت و آمد با آدم های سمی زندگی
واقعا در این مقوله فرق نمی کند این آدم چه کسی باشد!! اگر واقعا هدفتان مهم است و می خواهید به دستش آورید، باید هزینه این قطع ارتباط را بپردازید.
آدم های سمی افرادی هستند که با تفکرات و صحبت هایشان، چه عمد و چه غیر عمد؛ مانند سد بر روی راه شما هستند. ذهنتان را درگیر می کنند و نمی گذارند با تمرکز برنامه ریزی کنید چرا که منفی بافی آن ها تمام انرژی شما را می گیرد.
حتی اگر این فرد پدر و یا مادرتان هم هست باید سعی کنید شرایط را مدیریت کنید. متاسفانه بسیاری در این مورد با ترس عمل می کنند در حالی که در زندگی جوانان بسیاری، افکار کاملا اشتباه پدر و مادرها جریان دارد و در نهایت آن ها را تا مرز های بسیار دور عقب می اندازد. به همین دلیل نباید به صورت افراطی فکر کنیم و باید منطقا به دنبال نجات زندگیمان باشیم.
در این راه می توانید از یک مشاور روانشناسی کمک بگیرید و از او بخواهید در تصمیم هایتان، ذهنتان را منسجم کند تا بتوانید از درستی راه خود کاملا مطمعن باشید.

۲۰۲۲۰۷۰۵ ۰۹۳۸۲۶ - 7 کاری که باید برای رسیدن به هدفت انجامش ندی!

عدم تعهد در انجام هر کاری


سعی کنید تعهد را یاد بگیرید چرا که عدم تعهد تنها در مورد روابط نیست. هنگامی که شما و یا فرد زندگیتان تعهدات لازم را نداشته باشید، به شدت آسیب می بینید و این معضلات را در کنار هم بیان می کنید. به همین علت است که بسیاری در زندگی زناشویی خود تعهد بیش تری داشته و از انجام کار اشتباه در این موضوع ترس بیش تری دارند.
اما به مسائل کاری و یا درسی شان که میرسد خیلی راحت از این تعهد فرار کرده و هر کاری را انجام می دهند جز انجام کار اصلی.
به هدفی که مشخص کرده اید، تعهد داشته باشید چرا که تنها راه رسیدن به آرزویتان، تعهد کاری و شغلی است.

۲۰۲۲۰۷۰۵ ۰۹۴۲۳۰ - 7 کاری که باید برای رسیدن به هدفت انجامش ندی!

توقع موفقیت یک شبه

چه کسی را سراغ دارید که در کار خود یک شبه موفق شده باشد؟ کدام بازیگر مطرحی از همان ابتدا در بهترین فیلم ها بازی کرده است؟ کدام فوتبالیست مشهوری، از همان زمان وارد شدنش به دنیای فوتبال، در بهترین تیم های جهان بازی کرده است؟

کدام کارآفرینی در شروع کارش، درامد بسیار بالایی داشته است؟
قطع به یقین هیچ کس!!
چرا که تمام موفقیت ها آرام آرام اتفاق می افتد و روندی پله مانند دارند. به همین علت نباید با اولین تلاش خود، توقع رسیدن به قله موفقیت را داشته باشید.
به یاد داشته باشید تقسیم هدف هایتان هم باید به همین منوال باشد. همانطور که موفقیت ها پله پله به وجود می آیند، شما هم باید پله پله هذف گذاری کنید. سنگ بزرگ علامت نزدن است!!!
برای رسیدن به یک هدف بزرگ، آن ها را به دسته بندی های کوچک تری تقسیم کنید و برای موفق انجام دادن آن ها نهایت تلاشتان را بکنید.
 

تنهایی انجام دادن هر کاری

 

واقعا نمی توان هر کاری را به تنهایی انجام داد و یا هر چیزی را به تنهایی دانست. چرا که همه چیز را همگان دانند!!
برای انجام فعالیت های خود باید سعی کنید از دیگران کمک بگیرید چرا که نمی توانید همه چیز را خودتان انجام دهید. اگر هم تلاشتان را بکنید، نهایتا بعد از گذشت زمان زیادی، هم وقتتان تلف می شود و هم به علت عدم تجربه، خروجی کار نتیجه خوبی را نخواهد داشت.
یک مشاور و روانشناس خوب می تواند برای شما برنامه ریزی کند، و ذهنتان را برای انجام دادن هدفتان متمرکز کند. روانشناس تنها کسی است که بدون قضاوت کردن تنها شما را راهنمایی می کند.
 

پذیرفتن شکست

 

کسی که شکست خود را می پذیرد در واقع حکم از بین بردن هدفش را هم امضا کرده است. در هر کاری شکست وجود دارد. چرا که در اول راه ما و اطلاعاتمان کامل نیستیم و این موضوع بسیار طبیعی است. به همین علت نباید از شکست خوردن بترسیم و باید افتخاراتمان را در نهایت مدیون همین شکست ها بدانیم.چه
۲۰۲۲۰۷۰۵ ۰۹۴۴۴۲ - 7 کاری که باید برای رسیدن به هدفت انجامش ندی!

ارزش گذاری برای حرف دیگران


هنگامی که کاری را شروع می کنیم افراد بسیار زیادی هستند که با نیش و کنایه خود باعث رنجش ما می شوند. این طعنه ها دو حالت را به وجود می آورد.


حالت اول:


اگر موفق نشوید و این مسائل بر روی شما تاثیر بگذارد، همه این افراد را خوش حال کرده اید و در نهایت می گویند ما که گفتیم امکان ندارد!!
به صورت ساده موفق نشدن شما باعث شاد شدن این دسته از افراد زندگی تان می شود.

حالت دوم:


اگر موفق شوید شک نداشته باشید که این دسته افراد دقیقا همان کسانی هستند که اولین تبریک را به شما می گویند و سعی می کنند با شما در ارتباط باشند.
کسانی که در اول راه شما را مسخره می کنند در پایان راه به شما افتخار می کنند.
حال این شما هستید که تحقق هر حالت را به وجود می آورید…


عدم اطمینان و ایمان به موفق شدن


هنگامی که هنوزهیچ نتیجه مثبتی به وجود نیامده و در حال تلاش هستید، اگر خودتان به خودتان ایمان نداشته باشید؛ چه کسی داشته باشد؟؟
در ذهنتان باور داشته باشید که این هدف برای شما طراحی شده است و هیچ راهی وجود ندارد که بتواند شما را از رسیدن به آن بازدارد. به خودتان شک و تردید راه ندهید و با ایمان داشتن به کاری که انجام می دهید، هر لحظه تلاش کردن و تعهد بیشتر را در برنامه کاریتان به وجود آورید.
تیم تحریریه مرکز مشاوره سلامت تهران